Olimpiakos

Video/Rrahje masive mes serbëve e kroatëve në Athinë

Postuar në 05 Nëntor, 2015 15:45

Rreth 20 kroatë, tifozë të Dinamos së Zagrebit, janë sulmuar nga dhjetëra serbë në aeroportin e Athinës pasi ktheheshin nga ndeshja e ekipit të tyre me Olimpiakos. Pamjet tregojnë se serbët ishin organizuar me shkopinj dhe mjete të forta për të sulmuar kroatët, një tjetër provë e urrejtjes etnike që dominon Ballkanin. 

 

Tjetër histeri shqiptaro-greke me "zogun" e Lilës

Postuar në 27 Shtator, 2015 11:01

Ballkani mbetet Ballkan, pavarësisht se tenton të moderohet formalisht me këmbënguljen për të qenë me pahir europian, kur akoma frustrohet nga gjestet me natyrë nacional-folklorike. U duk në ndeshjen e Beogradit sa europianë janë serbët dhe po ashtu sa europianë jemi ne shqiptarët. Gjithsekush me mëkatet e veta dhe budallallëkun që udhëhiqet nga politika e raporteve dhe fqinjësisë së mirë. Këto shfaqje vazhdojnë të gjejnë terren në futboll, kur topi i këmbës fillon të ngatërrohet me ngërçet e mendjes si më fushë ashtu edhe në shkallët e stadiumeve.

Subscribe to RSS - Olimpiakos