oferta

Irani refuzon ofertën e SHBA-së për ndihmë ndaj pandemisë. Khamenei: Virusi, krijim i Amerikës

Postuar në 22 Mars, 2020 13:57

Lideri Suprem i Iranit ka refuzuar ofertën e Shteteve të Bashkuara të  Amerikës për të ndihmuar vendin në betejën e tij kundër koronavirusit. Në një fjalim televiziv, Ayatollah Ali Khamenei tha se SHBA-ja është "armiku më i keq" i Iranit, duke lënë të kuptohet për një teori konspirative, të shprehur edhe nga disa zyrtarë kinezë, se Amerika është përgjegjëse për pandeminë.

Ofertë e re për Kosovën nën dirigjimin e Gjermanisë

Postuar në 23 Shkurt, 2020 18:21

Presidenti serb Aleksander Vuçiç ka deklaruar gjatë një interviste për Tv Prva se Serbia nuk do të pranojë ultimatume për Kosovën, por as do të refuzojë ofertat e bëra. Ai ka paralajmëruar se nga fundi i vitit do të bëhet një ofertë të cilën Serbia nuk do të jetë në gjendje ta pranojë. 

Një ofertë që mund ta pranonte vetëm Lulzim Basha

Postuar në 24 Maj, 2019 01:41

Prej disa ditësh kryeministri Edi Rama ka nisur publikimin e disa letrave adresuar kreut të PD-së, Lulzim Basha përmes të cilave njofton shqiptarët se ai është gati për dialog pa kushte. 
Ky është thelbi që nuk duhet të na ngatërrohet me ornamentet leksikore të kryeministrit që e përmbyt çdo propozim me këneta fjalësh pa ndonjë vlerë. 

Çavuşoğlu vjen me paketë edukimi në Tiranë

Postuar në 19 Tetor, 2018 10:10

Turqia ofrohet të ndihmojë Shqipërinë jo vetëm në çështje të ekonomisë, por edhe në sistemin e edukimit. Kjo u përmend nga ministri i Jashtëm  Çavuşoğlu gjatë një takimi në Tiranë të dy Dhomave të Tregëtisë e Industrisë, ndërsa u konfirmua më vonë në konferencën me ministrin Bushati ku shefi i diplomacisë turke premtoi hapje shkollash dhe universitetesh turke në Shqipëri.

Telecom Albania del në shitje. Albtelecom blerësi më i mundshëm

Postuar në 28 Shtator, 2018 16:22

Revista ekonomike “Monitor” shkruan sot se kompania e telefonisë së lëvizshme, Telecom Albania, pjesë e Deutsche Telecom do të shitet. Sipas revistës në lojë për ta blerë janë kompanitë Vivacom, Globul Telenor dhe manjati grek, Vardis Vardinogiannis. Lajmi ka rrjedhur nga mediat bullgare, ndërkohë që dalja nga tregu e gjermanëve duket se është për arsye mirëfilli financiare. Revista referon të ardhurat për vitin 2017 të Telecom, të cilat kanë qenë shumë të ulëta. Në fakt kompania ka patur 36 milionë euro humbje, çka është me të vërtetë shumë.

Një marrëveshje e dytë, vdekjeprurëse për PD-në

Postuar në 01 Gusht, 2018 03:21

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sot gjatë një interviste në emisionin “Përballë” në RTSh dy nisma që ai synon t’i materializojë në muajin shtator: së pari janë ndryshimet e mundshme në kabinetin qeveritar, siç tha ai “pas një analize të thellë dhe një bilanci” dhe së dyti është oferta që do të vihet në tavolinë për opozitën. Për këtë të dytën z. Rama ndër të tjera tha:

Oferta/Thumanë-Kashar, 12 milionë euro një kilometër

Postuar në 22 Shkurt, 2018 15:43

Televizioni Publik Shqiptar njofton sot se kompania “Gener 2” do të ndërtojë aksin Thumanë-Kashar. Sipas raportimit të TVSH, kompania është vetëofruar dhe me projektin e vet synon ndërtimin e një rruge me katër korsi dhe në të cilën do të ketë 12 ura. Propozimi është vlerësuar me bonus pikësh nga qeveria shqiptare.

Meta i ofron PD-së si zgjidhje dokumentin e PPE-së dhe mendimet e Moisut e Bamir Topit

Postuar në 29 Prill, 2017 18:49

Ilir Meta doli në një konferencë një ditë pas zgjedhjes si president i Republikës dhe tha se do të investohet për zgjidhjen e krizës, në mënyrë që të evitohet një përkeqësim i situatës. Por cili është asi nën dorë i Ilir Metës për të futur PD-në në zgjedhje. Të paktën nga sa zbuloi asgjë më shumë sesa marraveshja që propozuan në Tiranë, David Mc Calister dhe Fleckenstein shtuar edhe mendimet e ish-presidentëve për këtë çështje si Moisu apo Bamir Topi

Oferta e Kryeministrit: Votoni vettingun kundrejt hyrjes në zgjedhje jashtë afateve!

Postuar në 20 Prill, 2017 22:59

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një postim që e quan “Shënimi i ditës”. Në këtë shënim, ai zbardh një ofertë shkëmbimi për shtyrjen e afateve të regjistrimit të PD-së në zgjedhje që përfundon me listat e kandidataëve më 29 prill. Sipas Ramës ky shkëmbim është votimi i vettingut.

Monitorimi i kumarit, qeveria kërkon kompani private

Postuar në 16 Dhjetor, 2016 16:15

Mbikqyrja “online” e industrisë së kumarit do të kryhet nga një kompani private. Pas vendimit të Këshillit të Ministrave në shtator, që i hapi rrugën këtij procesi, Ministria e Financave ka shpallur publikisht tenderin për ndërtimin, operimin dhe mirëmbajtjen e sistemit qendror të monitorimit “online” për industrinë e lojrave të fatit. Sipas njoftimit, data përfundimatare e dorëzimit të ofertave do të jetë 12 janari i vitit të ardhshëm, ndërsa afati i kontratës është 30 vjet. Më parë, qeveria ka përcaktuar edhe kriteret për kompanitë që lejohet të marrin pjesë në tender.

Pages

Subscribe to RSS - oferta