ndoka

Fast and furious nga Balili e Sollaku

Postuar në 07 Maj, 2019 21:36

Kelmend Balili u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 10 vite burg duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar. Një proces, fast and furious do thuhej në gjuhën kinematografike, ku gjithçka është e përllogaritur që garën finale ta fitojë i akuzuari, përmes asistencës që ofrojnë sekserët e lidhur me interesat e pushtetit.

Siç dihet mbrojtjen e tij ligjore e mbulon avokati Theodhori Sollaku i angazhuar politikisht në Partinë Socialiste, në të kaluarën e afërt anëtar i asamblesë së saj.

Arben Ndoka në prezantimin e prefektit të Lezhës

Postuar në 15 Shkurt, 2016 13:12

Deputeti i dorëhequr menjeherë pas miratimit të ligjit për dekriminalizimin, Arben Ndoka ka marrë pjesë si përfaqësues i mazhorancës në prezantimin e prefektit të ri të qarkut të Lezhës, Eduart Ndreca. Opozita ka denoncuar daljen sërish në skenë të ish-deputetit socialist të dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni.

Ikën Ndoka, vjen Ndocaj. Mandati i Frrokut shkon për “interpretim” në Kushtetuese

Postuar në 20 Tetor, 2015 21:24

A quhet mungesë pa arsye për 6 muaj rresht kur je në burg? Kjo çështje ka detyruar Këshillin e Mandateve në Kuvend të rrëzojë kërkesën për heqjen e mandatit të deputetit kristiandemokrat, Mark Frroku, i cili ndodhet në qeli. Mazhoranca dhe opozita kanë rënë dakord që t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese për të vendosur, për interpretimin e nenit 71 të Kushtetutës. Por nga ana tjetër Këshilli miratoi heqjen e mandatit të deputetit tjetër socialist, Arben Ndoka, i cili e dorëzoi mandatin para një muaji pas akuzave për përfshirje në prostitucion në Itali.

Mandati i Arben Ndokës dhe Mark Frrokut, PD-ja kërkon mbledhjen e Këshillit të Mandateve

Postuar në 16 Tetor, 2015 15:44

Partia Demokratike i është drejtuar zyrtarisht me një kërkesë kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, lidhur mme konstatimin e përfundimit të mandatit të deputetit për Mark Frrokun dhe Arben Ndokën. Arben Ristani shkruan se kjo çështje duhet të zgjidhet pasi siç është konstatuar asë fundmi zotërinjtë në fjalë, de facto vijojnë të jenë deputetë. “Sot, edhe pse i dorëhequr, Arben Ndoka, i dënuar me vendim gjyqësor të formës së prerë për favorizim prostitucioni dhe rrëmbim personi, vijon ende të jetë deputet.

Një nga misteret që gëlojnë në aktualitetin politik: A ka një pakt Ndoka-Dule-Ngjela kundër Dash Shehit?

Postuar në 29 Shtator, 2015 00:40

I gjenden 1.5 milionë euro të pajustifikuara. Me çfarë është marrë Arben Ndoka?

Postuar në 11 Shtator, 2015 18:06

Pak ditë më parë rrëfeu në një letër të hapur historinë e jetës së tij, në përpjekje për të sqaruar opinionin publik se nuk është kriminel, por viktimë e luftës politike. Arben Ndoka pranoi se ishte  dënuar për prostitucion në Itali, duke e quajtur një aksident të jetës së tij. “Ju rrefeva jeten time ashtu si munda, sepse nuk dua qe te iki duke ju lene te mendoni se une jam ai krimineli qe ka merituar ate denimin e rende. E verteta ime mua nuk me vlen, une jam nje njeri i denuar nga fati po dhe i denuar qe te mos besohem si i tille.

Arben Ndoka: “Ka deputetë që kanë duart me gjak”

Postuar në 11 Shtator, 2015 02:40

Dje, Arben Ndoka, ish-deputeti socialist i Qarkut Lezhë,mqë dorëzoi së fundmi mandatin, ka dhënë një intervistë në “Top-Story”, ku ka sqaruar pozicionin e vet. Ndoka ka bërë një deklaratë shumë të rëndë kur ka thënë se në Parlament ka deputetë që kanë duart me gjak. “Jam menduar gjatë për këtë. Nuk ka qenë një vendim i lehtë, por gjeta kurajon ta bëja këtë. Aty janë shumë të tjerë që nëse tërhiqen nga mandati i deputetit mund të përfundojnë edhe në burg. Unë i kam shlyer dënimet e mia ndaj drejtësisë italiane, ndërsa aty ka shumë të tjerë. Është edhe një deputet i PD i dënuar në Shqipëri.

Sipas Ruçit, Ndoka iku vetë. Rrudhet grupi i PS-së në parlament

Postuar në 08 Shtator, 2015 12:09

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, deklaroi sot nga Elbasani atë që nuk e beson as vetë: Se dorëheqja nga mandati i deputetit Arben Ndoka ishte një iniciativë personale. PS ka mbledhur sot degën e saj në Elbasan për të diskutuar për ristrukturimin dhe zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Ruçi gjatë fjalës së tij ka prekur dhe çështjen e dekriminalizimit ku tha se, opozita po përpiqet të marrë kapital politik pasi për reformën e kërkuar nuk ka bërë asnjë propozim.

Arben Ndoka dorëzon mandatin e deputetit

Postuar në 07 Shtator, 2015 14:49

Arben Ndoka, deputeti socialist i Lezhës, i përfolur shumë gjatë këtyre muajve, ka lënë mandatin e deputetit. “Lapsi.al” publikon letrën që ai i ka drejtuar Grupit Parlamentar të PS-së, në të cilën rrëfen shkurtimisht jetën e tij, si dhe zbulon se do të ndjekë deri në fund çështjen e tij me drejtësinë. Letra publikohet në një ditë me heqjen e mandatit për deputetin Armando Prenga. Ndoka u përfol shumë pas incidentit në Parlament me kolegun e tij të PD-së, Gent Strazimiri. Për të opozita ka publikuar edhe një vendim gjykate prej ku ai rezulton i dënuar.

Subscribe to RSS - ndoka