monika kryemadhi

Metabolikët e çdo pushteti

Postuar në 15 Qershor, 2019 17:34

Kur diskutohej zgjedhja e Presidentit të ri në vitin 2012, Ilir Meta, asokohe kryetar i LSI-së dhe një njeri në koalicion me PD-në, deklaronte ndër të tjera se ka patur shumë njerëz që e kishin refuzuar kandidimin për president. Zoti Meta nuk dha emra, por zbuloi një fakt politik që kalon pa u vënë re: Refuzimin.

Drejtësi apo Pazar?

Postuar në 12 Maj, 2018 21:56

Çfarë po ndodh ishte njoftuar. Si e qysh e tek, kjo është e thjeshtë për t'u kuptuar. 

Deklarata e Monika Kryemadhit bërë më 3 maj 2018 e plotë këtu: 

http://www.gazetadita.al/monika-kryemadhi-marreveshja-mes-rames-dhe-tahi...

Dilemat e para politike të Erjon Veliajt

Postuar në 23 Mars, 2018 18:52

Erjon Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës ka hedhur një hap të parë drejt asaj që mund të rezultojë një përballje e fortë poltike brenda Partisë Socialiste. Duke folur në emisionin “Real Story” në Vizion Plus, z. Veliaj ka deklaruar se ai është i gatshëm të rikandidojë por kjo sipas tij nëse Partia Socialiste e vendo kështu.

Unë nuk jam këtu për të vetëkandiduar”, tha ai.

Misteri i duarve të Kryemadhit. "Gazeta Shqiptare": Shenjë vetëbesimi. LSI: Po thante manikyrin e sapovendosur

Postuar në 23 Mars, 2018 13:24

“Gazeta Shqiptare” trajton sot në faqen e vet online një çështje me rëndësi jot ë vogël. Pse Monika Kryemadhi i mban duart ashtu si I mban.  Gazeta, që është ndër më seriozet në tregun mediatiko-kazanik shqiptar, e vendos këtë përpjekje deshifruese, që përbën fillimet e para serioze të gazetarisë së mistikës në Tiranë, në faqen kryesore.

Nga ky fakt publik rrjedh vetiu se çështja në fjalë ka një rëndësi të posaçme.

Ja se çfarë shkruan GSh:

Kryemadhi kërcënon prokurorët: Do publikojmë dosjet korruptive

Postuar në 03 Shkurt, 2018 16:16

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka kërcanuar prokurorët se do t'u publikojë një pas një dosjet korruptive. Në një intervistë për TemA TV ajo ka folur për ngjarjet e fundit të arrestimit të ish kreut të ARRSH -së Dashamir Xhika dhe e cilësoi atë një arrestim politik.

LSI, partia e parë parlamentare me kryetare një grua

Postuar në 29 Qershor, 2017 14:41

Petrit Vasili ka deklaruar se largohet nga drejtimi i LSI-së për t'i hapur rrugë Monika Kryemadhit, bashkëshortes së Ilir Metës.

Subscribe to RSS - monika kryemadhi