misteri

Misteri që mund ta zbërthejë vetëm Bollino

Postuar në 30 Prill, 2019 13:03

A ka ndonjë gjë misterioze Shqipëria? Ku i dihet, por disa të fshehta edhe janë. P.sh ka njerëz që besojnë se në Tomorr ka një të fshehtë misterioze, apo mistike. Mister thuhet se është ta zëmë thesari i Ali Pashait, apo ka elementë misteri vetëvrasja e Mehmet Shehut.

Në media thuhet shpesh kështu për të bërë efekt: Vizita misterioze e…

Misteret e një të papranueshmi!

Postuar në 01 Nëntor, 2018 17:04

Fatmir Xhafa ka luajtur sa me misterin aq edhe me nënkuptimet që pas dorëheqjes. Fillimisht me heshtje dhe më vonë me mesazhe sa andej këndej pa i shpjeguar publikut pse braktisi detyrën e ministrit të Brendshëm, pa dhënë arsye.. DW shkruan sot se Xhafajt shihej me rezerva në Gjermani, për shkak të lidhjeve që kishte vëllai i tij me krimin e organizuar,  një nga kushtet që grupi parlamentar CDU/CSU ka vendosur për Shqipërinë për të hapur negociatat e anëtarësimit në BE.

Seks dhe vdekje te Homeri

Postuar në 22 Shkurt, 2017 03:30

Luftërat trojane përfunduan me humbjen e Trojës dhe rënien e saj në duar të grekëve, shumë prej të cilëve u kthyen në shtëpi. Por i madhi Odise nuk ishte mes tyre. Ai mbeti i izoluar në ishullin e largët të Ogygias, duke shijuar – apo u bezdisur – dhuratat ndjellëse të nimfës së bukur Kalipso. “Odiseja” e Homerit, është siç e dimë të gjithë, historia e udhëtimit të gjatë të Odisesë për të shpëtuar nga Kalipsoja, drejt shtëpisë së tij në Itakë, aty ky gruaja e tij Penelopa pret, e rrethuar në mungesë të tij nga 117 princa të rinj në moshë sa për të qenë djemtë e saj.

Misteri i plagosjes së gjyqtarit Artan Gjermeni

Postuar në 18 Janar, 2016 09:59

Deklaratat e gjyqtarit Artan Gjermeni se ishte plagosur aksidentalisht në garazhin e pallatit të tij, pranë Ambasadës Amerikane nuk po bindin policinë e Tiranës. Nga verifikimet e bëra në automjetin e tij tip “Smart” nuk janë konstatuar njolla gjaku apo ndonjë objekt që të provojë dëshminë e gjyqtarit se ai i pre pakujdesisht me një llamarinë.

Mbrëmjen e djeshme Gjyqtari i Shkallës së Parë në Gjykatën e Tiranës, Artan Gjermeni u paraqit në Spitalin “Nënë Tereza” për të marrë mjekim. Ai rezultoi me katër plagë thike, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Subscribe to RSS - misteri