Mimi Kodheli

I nxori bojën një propagande 4-vjeçare të kryeministrit

Postuar në 03 Qershor, 2020 22:41

AbcNews raportoi dje një diskutim në mbledhjen e Aleancës së Grave të Kuvendit ku ra në sy reagimi i ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ish-kryetares së Komisionit të Ligjeve Vasilika Hysi lidhur me rastin e abuzimit seksual me 15 vjeçaren nga Paskuqani. 

Ndër të tjera Kodheli ka deklaruar edhe se: 

Rilindja në grarishte

Postuar në 22 Nëntor, 2019 11:56

Sot në një emision televiziv ka qenë e ftuar ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli
Ndonëse është e paqartë rëndësia e fjalës së znj. Kodheli sërish disa paragrafë kanë peshë. Zonja nuk mungon të shprehë mendimin e saj se përse Shqipëria është vend shumë i mirë për të jetuar. 

 

Haberi i bazës së NATO-s në Kuçovë/Projekti me turqit daton të paktën para vitit 2014

Postuar në 07 Gusht, 2018 01:53

Në Shqipëri do të ndërtohet një bazë ajrore e NATO-s. Madje vendimin për këtë gjë e paska marrë Këshilli i Atlantikut. 

Me këto fjalë në Facebook, kryeministri Edi Rama u bë i gjallë si lajm, në po atë ditë, kur në Kosovë Hashim Thaçi frynte zjarrin e tensioneve duke propozuar korrigjim kufijsh me Serbinë.

Kanabisi si çështje e një vendi anëtar të NATO-s

Postuar në 02 Nëntor, 2017 14:34

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike hapet sot me një akuzë për ish-ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, të cilën e quan Zonja Narcos. Sipas kësaj gazeta, Kodheli dhe ish-shefi i Shtabit të Pqrgjithshëm, Jeronim Bazo kanë lejuar trafikun e drogës, duke mbajtur radarët e mbikëqyerjes detare jashtë pune. Ky është një pretendim për të cilin RD-ja shkruan se dy ish-zyrtarët janë paguar.

Palaçollëku i PD-së/Pas katër vjetësh kërkon arrestimin e...Mimi Kodhelit

Postuar në 03 Tetor, 2017 11:18

Sot gazeta zyrtare e Partisë Demokratike ka në faqen e parë një titull – thirrje për arrestimin e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Ajo akuzohet për aferën e radarëve të ushtrisë që sipas PD-së, kanë shërbyer për të mbuluar trafikun e drogës, ndërkohë që firma përkatëse ka vijuar të paguhet.

Një lojë e pistë

Postuar në 17 Shtator, 2017 17:25

Shumëkush e mendoi si moment reflektimi deklaratën e Edi Ramës për çështjen e drogës gjatë fjalimit të parë në legjislaturën e re parlamentare. Ai vlerësoi opozitë se kishte shkundur qeverinë gjatë katër viteve për trafikun e drogës. Bashkë me vendimin e largimit përfudnimisht nga kabineti qeveritar të Sajmir Tahirit , kjo deklaratë paketohet si një mesazh politik që e bën këtë të fundit viktimën e radhës.

Ushtarë shqiptarë në kufirin greko-turk?

Postuar në 25 Dhjetor, 2016 18:32

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli thotë se ushtarët shqiptarë, në kuadrin e NATO-s, do të mbrojnë kufirin greko-turk, për të frenuar valën e pritshme të emigrantëve. Më tej Kodheli u jep përgjigje çeshtjeve të nxehta si çamët, të drejtat e minoritetin grek, etj..

Garanton ministrja e Mbrojtjes: Ushtria mbron Atdheun...Por jo nga droga(video)

Postuar në 21 Nëntor, 2016 18:27

Ministrja e e Mbrojtjes ka qenë e pranishme në Komisionin Parlamentar të Sigurisë ku ka prezantuar projektbuxhetin 2017 për dikasterin e saj:

A po fluturonte helikopteri EC145 sipas planit? Prokuroria nuk e merr të mirëqenë versionin zyrtar të Ministrisë së Mbrojtjes

Postuar në 01 Qershor, 2016 15:54

Ushtria dhe Ministria e Mbrojtjes deklaruan zyrtarisht se helikopteri EC145 që u rrëzua më 6 prill 2016 ishte në fluturim stërvitor sipas planit të parashikuar. Por Prokuroria që po ndjek hetimet për këtë çështje nuk e beson këtë version, deri sa ai të konfirmohet nga dida burime. Për këtë qëllim është kërkuar dëshmia e drejtorit të trafikut ajror, Arben Sula. “Burimet thanë se megjithëse prokuroret e posedojnë planin e fluturimit të deklaruar nga forcat ajrore si një mision trajnues, për shkaqe hetimore duhet të pyetet edhe përfaqësuesi i Autoritetit të Aviacionit Civil.

“Janë dëshmorë, pavarësisht shkakut të rrëzimit të helikopterit”

Postuar në 01 Qershor, 2016 04:15

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka qenë këtë të hënë në emisionin “Top-Story”. Në faqen online të këtij të fundit, intervista e saj, është edituar me një tekst minimalist, që si lajm ka patur çështjen e rrëzimit të helikopterit EC145 në Grizhë të Shkodrës më 6 prill të këtij viti. Ministrja nuk zhgnënjen kur deklaroi se: “Nëse ata kanë vdekur për shkak të një defekti teknik apo për faj të tyre, kjo i përket çështjes hetimore, por nuk i bën ata më pak heronj, ata ishin atje në krye të detyrës”. Ky lloj qëndrimi është lajm edhe për Top-Channel që nga e gjithë intervista e ka veçuar atë.

Pages

Subscribe to RSS - Mimi Kodheli