mesazhi

Çfarë di shoku i Elvis Roshit për kërcënimin ndaj Blushit?

Postuar në 19 Maj, 2016 13:39

Në fjalën e tij në seancën e sotme, deputeti Ben Blushi tha se kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi i kishte dërguar mesazhe fyese dhe kërcënuese, duke i adresuar disa pyetje kryeministrit Rama, një nga përkrahësit më të fortë të Roshit. “Përtej asaj që kryetari i bashkisë së Kavajës nuk mban mend si është dënuar, pasi fola në kuvend herën e shkuar më ka ardhur një mesazh dhe do e lexoj.

Mesazhi i Kryepeshkopit për Pashkët: Po sundon padrejtësia dhe urrejtja, duhet të dalim nga ky dëshpërim

Postuar në 30 Prill, 2016 09:39

Mesazhi i kryepeshkopit Janullatos drejtuar besimtarëve me rastin e të premtes së Pashkëve veç simbolikës fetrare përcolli edhe një konstatim për situatën që po kalon shoqëria shqiptare, si një realitet i pashkëputur nga zhvillimet rajonale dhe ato globale.

Dërgimi i mesazhit të gabuar në Turqi*

Postuar në 20 Prill, 2016 13:30

Zgjedhja që bëri Angela Merkel në rastin kur Presidenti arrogant i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan i kërkoi Gjermanisë që të niste hetimet ndaj një komediani, ishte një variant i dilemës së bërë nga një pengmarrës: Ti plotësosh kërkesën zgjedh problemin imediat, por vendos dhe një precedent të rrezikshëm. Kancelarja Merkel duhet të vendoste mes përmbushjes së kërkesës së guximshme të z. Erdogan ose me shumë mundësi të humbiste marrëveshjen me Turqinë, e cila premtoi disa lehtësira për krizën e refugjatëve.

Kryeministri i Shqipërisë mesazh nga CNN për zgjedhjet në SHBA!!!

Postuar në 14 Prill, 2016 02:33

I ftuar në studion e Richard Quest, Edi Rama, ka deklaruar se Trump e dëmton Amerikën me retorikën e tij kundër myslimanëve. Diçka kjo e tepërt edhe për standardin e "Mbledhjes së 81 partive në Moskë". Shqipëria është vend i vogël dhe fjala e saj ka një vlerë modeste, madje edhe për çështjet ballkanike. Duhet të njohim edhe faktin se askush nga Shqipëria nuk ka këllqe të shpallet kampion i tolerancës, as i myslimanëve të moderuar, si vlerë marketingu, pasi në çdo rast peshojmë pak.

Mesazhi i NASA-s për alienët

Postuar në 20 Shkurt, 2016 19:45

Mesazh për reformë të thellë, pa keqardhje, pa kompromise

Postuar në 30 Dhjetor, 2015 15:01

Kur dy javë më parë ambasadori amerikan dhe delegacioni i BE-së në Tiranë ashpërsuan gjuhën publike kundër elitës së korruptuar në gjyqësor, prokurori dhe segmentet vendimmarrëse të shtetit, dhe paralajmëruan edhe masa drastike (listë e zezë për ndalim udhëtimi në SHBA) për politikanë e zyrtarë të korruptuar, - në rrethet diplomatike pri

Eri Veli, një kryetar bashkie “me t’dhi fare”

Postuar në 26 Dhjetor, 2015 20:57

Ka një festë, një aktivitet? Ka një padrejtësi, apo një punë për t’u bërë? Erjoni është aty. Jo se nuk ka të tjerë, por siç e përshkruajnë edhe ata që janë afër me të prej kohës, kryetari i Bashkisë, vuan nga patologjia e kërcimit pupthi përballë nevojave të më të dobtëve. Përvesh mëngët, ngrihet, njofton kamerat, këtë aleat strategjik të çdo novatori si ai, dhe puna nis të bëhet. Meqë këto shfaqje janë bërë të zakonshme, edhe aktivitetet e kryetarit bashkë me qyfyret që e shoqërojnë, nuk ka më njeri nge t’i lexojë si lajme.

Nga i merr mësimet Taulant Balla dhe Partia Socialiste e Shqipërisë

Postuar në 02 Nëntor, 2015 11:10

Kemi parë qeverinë të këshillohet nga ish-kryeministri Tony Blair dhe të adoptojë modele të Francës dhe Gjermanisë në sheshimin e problemeve me fqinjët, por në fakt në thelb të filozofisë së qeverisjes së majtë qëndrojnë mësimet që vijnë nga historia.  Këtë e ka zbuluar për herë të parë Taulant Balla, teksa përshëndeti anëtarësimin e 250 të rinjve të Librazhdit në Partinë Socialiste.

Fillon teatri: “Shqipëria doli me nder dhe faqebardhë nga testi i vështirë i nderit kombëtar”

Postuar në 09 Tetor, 2015 14:00

Pasndeshja me Serbinë është rimarrë si argument për të theksuar sjelljen qytetare të tofozëve. “Humbën në fushën e lojës, por jashtë fushës së lojës i kemi befasuar të gjithë të tjerët me nivelin e lartë të dinjitetit dhe qytetarisë, madje kemi befasuar edhe kundërshtarët. Nëse në fushën e lojës nuk arritëm të mbajmë dot pikën e artë që na çonte në Francë, mbajtja e lartë e nivelit të kulturës sportive i ka dhënë tri pikë të arta Shqipërisë si vend dhe si popull. Për 94 minuta nuk është dëgjuar asnjë kor racist, nuk është sulmuar asnjë asnjë lojtar serb.

Basha politikë me mesazhin e Kurban Bajramit, Nishani i mërzitur nga sherret, Rama mjaftohet me një kartolinë

Postuar në 24 Shtator, 2015 10:57

Është bërë traditë që paria politike të jetë në pararojë të urimeve për Basha politikë me mesazhin e Kurban Bajramit. Edhe këtë vit presidenti, kryeministri dhe kreu i opozitës uruan që pa gdhirë besimtarët muslimanë për festën e Kurban Bajramit.
Edi Rama u mjaftua me një kartolinë, ndërsa kryetari i opozitës përcolli një mesazh sa fetar aq edhe politik, duke bërë thirrje për ndërmarjen e akteve që i shërbejnë të mirës shoqërore në kushtet e një ekonomie të tronditur dhe në rrënim.

Pages

Subscribe to RSS - mesazhi