mbledhje

KLGJ e çoroditur dhe hermetike akoma pa nisur

Postuar në 21 Dhjetor, 2018 17:42

Edhe pse i sapokonstituuar dhe një institucion që presupozohet të sjellë një standard në transparencën e Gjyqësorit,  Këshilli i Lartë i Gjyqësorit e nis me hermetizëm punën si organi më i lartë i qeverisjes së gjyqësorit.

Naureda Llagami, e zgjedhur si kryetare e këtij Këshilli urdhëroi që mbledhja e parë të zhvillohej më dyer të mbyllura.Temë e mbledhjes ishte  se cili institucion do të vlerësojë gjyqtarët për anën profesionale nën kuadër të Vettingut.

Sikletet e një mbledhje live të PS (Video)

Postuar në 26 Shtator, 2017 12:19

Partia Socialiste në pushtet ka dhënë këtë të martë një tjetër shfaqje estetike të bashkëqeverisjes me qytetarët, duke zhvilluar mbledhjen e grupit parlamentar me dyer të hapura, kuptohet nën kujdesin dhe urdhërin e  kryeministrit që ky aktivitet  të transmetohej direkt në Facebook-un e tij.

Mbledhje e përbashkët e qeverive të Turqisë e Shqipërisë dhe bashkëpunim për çështjen Gulen

Postuar në 26 Tetor, 2016 23:20

Qeveritë e Shqipërisë dhe Turqisë mund të zhvillojnë një mbledhje të përbashkët në kuadër të partneritetit strategjik që promovohet si nga Tirana ashtu edhe nga Ankaraja. Lajmi vjen pas vizitës në Turqi të ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe takimeve me homologun Mevlüt Çavuşoğlu, kryeministrin Yildirim dhe kryetarin e Kuvendit Kahraman. Top Channel raporton se në këto takime është rënë dakord për nënshkrimin sa më të shpejtë të marrëveshjes së partneritetit strategjik si dhe mbajtjen e një mbledhje të përbashkët mes dy qeverive.

Mbledhje e dy qeverive për të rritur mirëqënien e dy popujve

Postuar në 07 Prill, 2016 17:43

Një rrugë e dy punë. I ndodhur në Kosovë për të marrë pjesë në ceremoninë e inagurimit të presidentit të ri të Kosovës, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u shpreh se ka ardhur koha për një mbledhje të tretë të dy qeverive. Ndonëse nuk u fol për data, Rama deklaroi se procesi i bashkëqeverisjes së problemeve dhe çështjeve të interesit të përbashkët  ka dhënë rezultate shumë të mira.

Vjen krisja e parë e koalicionit PS-LSI

Postuar në 16 Shtator, 2015 18:59

Kishte kohë që përflitej për një thyerje të raporteve mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim e në veçanti të dy bashkëkryetarëve të mazhorancës, Edi Rama e Ilir Meta dhe ku ka zë nuk është pa gjë.

Përfafaqësues të strukturave të Partisë Socialiste në Qarkun e Shkodrës kanë  kërkuar rishikimin e funksionimit të koalicionit me LSI-në në një  takimi të zhvilluar me dyer të mbyllura pasditen e së mërkurës në Shkodër, lidhur me analizën e zgjedhjeve të shkuara të 21 qershorit.

Rama në “mbledhje partie”, bën bashkë Ruçin dhe Kokëdhimën. Sa serioze është gjendja?

Postuar në 07 Shtator, 2015 10:25

Takim i menjëhershëm dhe me temë për “çështje partie”, ku mbledhja bashkë e kreut të grupit të deputetëve dhe asamblesë së PS Gramoz Ruçi, me deputetin e jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë Koço Kokëdhima, tregon se diçka nuk shkon. Takimi i thirrur nga kryeministri Rama ka zgjatur rreth një orë dhe në të kanë marrë pjesë dhe ministrat Saimir Tahiri, ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, mistri i Jashtëm Ditmir Bushati.

Subscribe to RSS - mbledhje