makina

ReportTv/Shkëlzen Berisha me makinën e Astrit Patozit në Prokurori

Postuar në 02 Shkurt, 2018 15:18

Report Tv raporton se Shkëlzen Berisha ka qenë mbrëmë në Prokurori ku është thirrur për çështjen CEZ me makinën e ish-deputetit demokrat, Astrit Patozi, një BMW me targa AA 377 ML. I njëjti televizion raporton se Patozi e ka mohuar një gjë të tillë duke deklaruar se makinën nuk e ka lëvizur gjithë ditën. Pamjet dhe targa thonë tjetër gjë, pasi sipas regjistrimit automjeti me xhama të errët i përket z. Patozi. 

Tjetër skandal me testin e gazrave në makinat gjermane

Postuar në 29 Janar, 2018 13:39

Njerëzit janë përdorur si eksperimente për mbrojtur idenë se emetimet e gazrave nga motorët me naftë nuk janë kancerogjene. Studimi i urdhëruar nga Grupi Evropian për Kërkime mbi Mjedisin dhe Shëndetin në sektorin e transportit (EUGT) u financua nga kompanitë e automobilizmit në Gjermani, Volksëagen, Daimler dhe BMW. Gazeta gjermane Stuttgarter Zeitung zbulon se të rinjtë që u përdorën në këtë eksperiment u detyruan të thithin dioksidin e azotit  dhe gazrat toksikë që dalin nga emetimet e makinave.

Gjebrea njësoj si Dako: Jam e pastër, po më baltosin

Postuar në 25 Nëntor, 2017 21:36

Ish-zv/ministrja e brendshme Elona Gjebrea, e cila sipas Prokurorisë figuron në sistemin Tims të ketë kaluar kufirin me makinën e Habilajve bashkë me ish-eprorin e saj Sajmir Tahiri ka reaguar sërish duke thënë se është e hapur për hetime dhe se akuzat e opozitës janë përpjekje për të baltosur figurën e saj.

Hetime për konfirmimin e kontakteve Tahiri-Sota

Postuar në 09 Nëntor, 2017 18:20

 “Shqiptarja.com” raporton sot se prokuroria e krimeve të rënda dyshon se ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka udhëtuar në makinën e Orest Sotës, personi i arrestuar pak ditë më parë me 863 mijë euro dhe dy patenta lundrimi të Tahirit. Gazeta i referohet burimeve sipas të cilave

A duhet të jemi naivë si Sajmiri?

Postuar në 31 Tetor, 2017 01:03

Një intervistë e ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri në emisionin Top Story nuk zbuloi asgjë më shumë nga çështja e shumëpërfolur e deputetit socialist dhe lidhjeve të dyshuara me grupin e Habilajve. 

Kurioziteti nuk lidhej me të vërtetat e Sajmirit, i cili natyrisht është më i lehtësuar pas vetos së parlamenit për të mos e arrestuar, por me titullin e lajmëruar të emisionit "Në shtëpinë e Saimirit". 

Ish-ministri që kërkonte faktet dhe mesa duket i gjeti(video)

Postuar në 17 Tetor, 2017 14:56

Qeveria e pranon: Grupe të caktuara lëvizin me makina pa targa, të armatosur dhe tentojnë blerjen e votës

Postuar në 25 Qershor, 2017 17:10

Tanimë është zyrtare. Blerja e votës përmes kërcënimit është një realitet që pranohet edhe nga qeveria shqiptare. Zv.kryeministria Ledia Mandia ka deklaruar në studion e News 24, se në disa qytete po lëvizin makina pa targa me njerëz të armatosur që synojnë blerjen e votës.

Na e hodhe mor qerrata!

Postuar në 28 Dhjetor, 2016 00:17

Nuk jam nga Tirana. Jam nga rrethet. Si i tillë rruga ime, ajo drejt sheshit “Skënderbej”, para dhe pas fotos panalbaneze poshtë kalit, është e shoqëruar nga fjalë të urta dhe mençuri province. Në fillim ti i snobon këto, se hap sytë në kryeqytet. Nis e ndjehesh i huaj me ata që ke lënë pas, sesi të duken, sesi i shikon. Troç muhabeti, siç thonë tironsit, hapesh bythësh. Por më pas, koha kalon dhe ndodh procesi i natyrshëm i ritkthimit.

Zbardhet projektvendimi, makinat para vitit 2000 çregjistrohen

Postuar në 26 Dhjetor, 2016 09:17

Qeveria ka në plan të nxjerrë jashtë qarkullimit makinat e prodhuara para vitit 2000, në rast se pronarët e mjeteve nuk marrin masa për arritjen e standardit euro 3  brenda korrikut të vitit të ardhshëm. Projektvendimi i përgatitur nga Ministria e Mjedisit në bashkëpunim me Ministrinë e Transporteve dhe Ministrinë e Ekonomisë propozon që brenda 1 korrikut të 2017-s, të gjitha makinat e prodhuara para vitit 2000 që qarkullojnë në vend duhet të plotësojnë standardin Euro 3.

Të tjera foto nga jeta e luksit të familjes Llalla dhe kërcënimet për publikuesin (foto)

Postuar në 04 Gusht, 2016 10:50

Gazetari Bledi  Mane ka postuar të tjera foto që sipas tij tregojnë jetën e luksit të familjes Llalla, thënë ndryshe kryeprokurorit. Në foto shfaqen fëmijët adoleshentë të Prokurorit të Përgjithshëm në makina luksoze. Deri më tani asnjë prej fakteve të publikuara nuk është përgënjeshtruar, ndërsa jo të gjitha mediat i kanë bërë jehonë zbulimit të këtyre fakteve për jetën luksoze të familjes Llalla dhe pikëpyetjet e mëdha që ngrihen me publikimin e tyre.

Vetë gazetari i ka shoqëruar fotot edhe me disa postime që tregojnë kërcënimet ndaj tij pas publikimit të këtyre fotove:

Pages

Subscribe to RSS - makina