korrupsioni

Një qeveri që ndërton me 20 mln euro/km e ka shumë të lehtë të bindë Dynjanë se është vend i zhvilluar

Postuar në 05 Mars, 2019 17:41

Opozita ka tradhëtuar votuesit dhe nuk po punon për të çuar vendin në Bashkimin Europian. Kështu ka deklaruar sot Monica Macovei, kryetare e Delegacionit të Parlamentit Europian për Shqipërinë.

Po çfarë rëndësie ka kjo gjë tashmë? Asnjë. Zero. Monica mund të llafoset sa të dojë me Macovein, problemet e shtëpisë sonë i dimë më mirë vetë.

Njëri në burg, tjetri të ikë? Po pse jo që të dy në burg?

Postuar në 24 Shkurt, 2019 12:58

Viktor Malaj shkruan sot në gazetën “Dita” një opinion të gjatë që merret me situatën në vendm, me ndërkombëtarët, Edi Ramën, për të dalë në konkulzionin e tij – ta themi sipas një termi të dikurshëm - Disfatist, që e sheh largimin e berishizmit si obligim moral të Perëndimit ndaj shqiptarëve.

Përjashton zgjedhjet e parakohshme, por mund të ndërrojë rrugës

Postuar në 18 Shkurt, 2019 10:10

Edi Rama nuk ka ndërmend të shkojë në zgjedhje të parakohshme edhe pse opozita është drejt djegies së mandateve. Në një intervistë për të përditshmen italiane Corriere della Sera, ai thotë se ka kontratë me popullin dhe se nuk mund t’i nënshtrohet presionit të pakicës parlamentare.

Krijohet Netanyahu Tv: Mbulim vetëm me të Vërtetën Pozitive

Postuar në 09 Shkurt, 2019 22:12

Po më kërkoni mbulim pozitiv? 

Po kërkoj të përcillni të vërtetën.

Mund të mos jetë pozitive. 

Ju do të përcillni vetëm atë që është e vërtetë dhe unë do të vazhdoj të garantoj se ajo do të jetë vetëm pozitive

Një protestë e re...kundër Korrupsionit

Postuar në 08 Shkurt, 2019 14:36

Mediat raportojnë për një protestë masive kundër korrupsionit në Haiti. Mijëra vetë kanë mësyrë rrugëve për të kundërshtuar një klimë korrupsioni që duket se ka derdhur gotën e durimit të qytetarëve.

Çnjerëzor dhe i korruptuar(video)

Postuar në 22 Janar, 2019 01:51

Ish-ministri socialist i Financave Arben Malaj ka bërë disa komente për sjelljen e Bashkisë së Tiranës nën Erjon Veliajn, duke u përqendruar te arroganca dhe korrupsioni. Më poshtë pjesë nga intervista dhënë për Ilir Babaramon: 

 

Fendo e Janullatos: Larg korrupsionit!

Postuar në 24 Dhjetor, 2018 14:03

Nevoja për të larguar ngasjen nga korrupsioni ishte pjesë e mesazheve dy krerët e Kisha Katolike dhe Ortodokse përvcollën në vigjilje të Krishtlindjeve. Arqipeshkvi i Metropolit Tiranë-Durrës, Imzot George Frendo e vuri theksin tek nevoja që ka shoqëria për t’u shkëputur nga klientelizmi.

Nuk ka fund saga e drejtorëve "që po na nxjerrin bojën"

Postuar në 22 Tetor, 2018 12:51

Jam i vetëdijshëm që në në çdo qark, çdo rreth, në çdo bashki ka drejtorë që po na nxjerrin bojën

Kshtu shprehej kryeministri në maj të vitit 2015 gjatë një mbledhjeje me zyrtarë të administratës në Shkodër. Asokohe ky material rrodhi si audiopërgjim dhe as u mohua ndonjëherë nga Edi Rama.

Sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, z. Rama përsërit të njëjtën akuzë:

Kemi ca drejtorë legenë që po na nxijnë fytyrën me korrupsion e keqmenaxhim

Vrasje makabre e gazetares bullgare

Postuar në 08 Tetor, 2018 09:26

Viktoria Marinova, një gazetare dhe producente bullgare e TVN, e cila po kryente një investigim mbi një rast korrupsioni që lidhej me  shpërndarjen e fondeve të BE, u gjetën të shtunën në mbrëmje e copëtuar.

Jemi prokurorë. Jemi të korruptuar. Pse duhet të merremi me dosjen Shullazi?

Postuar në 23 Shtator, 2018 17:07

C’thuhet nga puna?

Më keq sesa tani nuk ka qenë ndonjëherë.

Faji i kësaj tani, apo të gjitha gjërat?

Joo, kjo është më e vogla. Sistemi që është shkërmoqur.

Pse?

Sepse një piktor donte të bënte reformë në drejtësi. Dhe Lu që është njeri i Sorosit kërcënoi PD-në duke kërkuar votën për reformën në drejtësi sepse e kërkon Amerika. Dhe PD-ja si parti bythqire e votoi.

Po me këtë çështjen e Shullazit ça bëhet?

Asgjë.

Pages

Subscribe to RSS - korrupsioni