korrupsioni

Muri i Madh i Korrupsionit nuk është një Stigmë paragjykuese

Postuar në 31 Korrik, 2020 20:19

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka nxituar të ndajë sot një lajm që ai e quan të mirë. Marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë franceze “Voltalia” për ndërtimin e Parkut Fotovoltaik të Karavastasë parashikon investimin e 100 milionë eurove. Nuk e dimë sesi do të qarkullojë në treg ky mall, pasi kryeministri ka dashur të përcjellë një tjetë mesazh:

Luan Rama: LSI është në proces purifikimi nga korrupsioni

Postuar në 11 Qershor, 2020 15:49

Zv.kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka deklaruar në një lidhje me emisionin “në Fokus” në TvT se partia ku ai aderon ndodhet ndër të tjera në një process purifikimi nga element dhe shfaqje të korrupsionit që njollosën imazhin e saj kur ishte në qeverisje. Nuk dihet se për kë konkretisht e ka fjalën z. Rama, por pa dashur ai ka prekur edhe ish-kryetarin Ilir Meta, i kapur në videon e njohur me Dritan Priftin.  Më poshtë video: 

Socialistët i vjedhin zgjedhjet, pagëzuan epokën e korrupsionit në Shqipëri. Nuk e përjashtoj bashkëqeverisjen

Postuar në 04 Qershor, 2020 16:42

Analisti Mustafa Nano është shprehur se Partia Socialiste i vjedh zgjedhjet dhe demonstrimi më i qartë është transmetimi i përgjimeve të famshme nga "Bild". Nano, i ftuar në një intervistë në studion e lajmeve të televizionit TVT, theksoi se pavarësisht këtij konstatimi, socialistët kanë përuruar fillimin e epokës së korrupsionit, duke shtuar më tej se demokratët janë ata që kanë kontrolluar epokën e zgjedhjeve të manipuluara që nga viti 1996. Më poshtë pjesë nga intervista: 

Pyetje: Z.Rama i vjedh zgjedhjet dhe a ka dallim mes tij dhe z.Berisha?

Diktatura vendoset nga një pjesë e një vendi. Kjo vlen edhe për Diktaturën e Korrupsionit

Postuar në 09 Prill, 2020 12:23

Sot në disa media të pushtetit ka qarkulluar një status i ish-deputetit të PD-së, Gent Strazimiri, i cili ankohet edhe për sjelljen dhe moralin e shoqërisë shqiptare.

Ka patur investitorë që kanë ardhur, por kanë ikur për shkak të korrupsionit dhe burokracisë

Postuar në 18 Nëntor, 2019 12:17

Konkurencë e dobët dhe korrupsion i lartë. Këto janë karkteristikat e ekonomisë shqiptare. Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregëtisë, Enio Jaço, shprehet për Zërin e Amerikës së ka patur investitorë që kanë ardhur dhe janë larguar për shkak të korrupsionit.

Në Mal të Zi, aty ku ministri dorëhiqet dhe ku kryeministri nuk bën interpretimin e përgjimeve

Postuar në 04 Nëntor, 2019 13:14

Ja një lajm që na kujton llojin e vendit ku jetojmë dhe pse vota kundër e Francës duhet të na bëjë të mendojmë përpara sesa të na ndërsejë në bërjen e shqiponjës më duar. Në Malin e Zi – i cili për ata që e dinë Shqipërinë qendrën e botës është një vend i vogël ngjitur me ne – ka dhënë dorëheqjen ministri për Zhvillimin e Qëndrueshëm dhe Turizmin, Pavle Raduloviç.

90% proamerikanë, 90% pro BE-së, 90% duan korrupsionin!!!

Postuar në 30 Tetor, 2019 13:19

Qendra Shqiptare për Kërkime Ekonomike ka publikuar një studim sipas të cilit rezulton se vetëm 4% e shqiptarëve nuk do të pranonin të përfshiheshin ndonjëherë në një aferë korruptive. E thjeshtuar kjo statistikë na thotë se 96% e shqiptarëve do të donin të kishin fatin e një korrupsioni që të mbyll ca vrima. Kjo gjetje nuk përgënjeshtrohet madje as nga “kultura popullore”.

"Binjaku i Shkupit" merr në mbrojtje Prokuroren Speciale: Respektoj prezumimin e pafajësisë

Postuar në 08 Shtator, 2019 14:34

Në një intervistë për revistën “Fokus”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka mbrojtur prokuroren speciale, Katica Janeva që u arrestua për korrupsion pak ditë mëparë. Zaev ka bërë këtë interpretim:

Davidi i buzëqeshur

Postuar në 09 Gusht, 2019 14:21

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar sot në një konferencë me gazetarë se pazari me Edi Ramën përjashtohet dhe se opozita i qëndron një opsioni: zgjedhje të përgjithshme dhe lokale në një ditë, pa Edi Ramën kryeministër.

Lypësit e shumtë të Palmerit në Tiranë

Postuar në 02 Gusht, 2019 00:58

Haberi se Mathew Palmer ka folur prapë është kryesor prej disa orësh tashmë. Zyrtari amerikan(ç’rëndësi ka detyra, mjafton që është amerikan) ka folur për korrupsionin, për zgjedhjet e 30 qershorit, duke bërë një rikonjicion mbi humorin e shoqërisë shqiptare.

Zoti Palmer foli, por çfarë tha? Nëse lexon mediat e opozitës, ai fshikulloi qeverinë; nëse lexon mediat e pushtetit ai ka thënë se SHBA nuk po mbështesin Ramën, ndaj kriza duhet zgjidhur mes shqiptarëve. Nëse lexon Palmerin, ai thotë në fakt një grumbull fjalish nga të cilat mund të nxjerrësh mesazhin që do.

Pages

Subscribe to RSS - korrupsioni