Klosi

Për cilin treg e ka fjalën ministri?

Postuar në 12 Maj, 2020 21:14

Sot, ministri i Turizmit Blendi Klosi është pyetur në një intervistë televizive për çmimin e çadrave në plazhe të caktuara të Shqipërisë që raportohen deri në 50 euro. Ministri është përgjigjur se këtu shteti nuk ndërhyn dot sepse është çështje e kërkesë - ofertës dhe tarifave të pushtetit vendor.

Një qokë e vockël e Top-Channel për Erion Veliajn

Postuar në 05 Tetor, 2019 20:00

Televizioni Kombëtar Top-Channel transmetoi në edicionin qëndror të lajmeve një kronikë mbi qeset plastike dhe dështimin e ministrit Klosi për t’i hequr ato nga përdorimi, duke lënë të kuptohet se ministri në fjalë nuk ka përmbushur një objektiv të vendosur nga kryeministri Rama në 2018.

Në fillim kontratat, po u ankua njeri shohim e bëjmë

Postuar në 12 Shkurt, 2019 11:46

Pak javë më parë, ministrja  e re e Infrastrukturës që zëvendësoi Damian Gjiknurin, doli me një vendim për pezullimin e kontratave të HEC-ve që nuk ishin bërë ende funksionale. Por nuk kaluan disa ditë dhe ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi, shfaqet me një interpretim hibrid mbi atë çfarë do të ndodhë. Në takimin me disa banorë të Labinotit ai tha tekstualisht:

Varianti i ri për 14 shtatorin: Telefonatën nga ShBA e porositi vetë Berisha

Postuar në 13 Tetor, 2018 08:19

Ja një fragment debati në studiot televizive ku siç ndodh rëndom, nga analiza “muhabeti ka rënë” te ngjarjet e së shkuarës. Konkretisht te 14 shtatori 1998: 

Fatos Klosi: Berisha bëri edhe 14 shtatorin e 1998. Por e mori një shqiptar nga Teksasi që fliste anglisht. Dhe i thotë, mirë more por çfarë do bësh nesër? I tha tërhiqu, dhe Berisha u tërhoq,  u zmbraps.

Mbytjet “gjunjëzojnë” ministrin Klosi: Nuk funksionon roja bregdetare

Postuar në 09 Korrik, 2018 15:01

Mbytjet e qytetarëve në plazhet tona, ka “gjunjëzuar” ministrin e  Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i cili nga foltorja e Parlamentit ka deklaruar se çdo humbje njerëzore i bën ata kokëulur. Për zgjidhje, ministri Klosi sheh vendosjen e rojeve bregdetare, pasi  bizneset sipas tij janë të detyruara me ligj  ta mundësojnë një shërbim të tillë.

Justifikimi i qeverisë për HEC-in mbi Ujëvarën e Osumit (Video)

Postuar në 08 Shkurt, 2018 22:09

Lajmi se mbi Ujëvarën e Osumit ka filluar shtrirja e tubave për ndërtimin e një HEC-i të dhënë me konçesion në vitin 2013 nxori në sipërfaqe një tjetër skandal të gatuar në zyrat e shtetit, ku qeveria aktuale u kap gafil, pasi ka tjetërsuar kordinatat për ndërtimin e veprës energjetike. Këtë e pranoi vetë ministri i Mjedisit, Blendi Klosi në një ndërhyrje telefonike në emisionin Opinion ku debatohej mbi denoncimin e bërë nga shoqata Raftin Albania .

Vetëanimohet ministri i parë i qeverisë Rama

Postuar në 17 Dhjetor, 2017 20:13

Qeveria aktuale e ka kthyer në standard vetëpromovimin e ministrave përmes xhirimeve që kryhen nga stafet e zyrave të shtypit dhe më pas u përcillen mediave. Meraku është që ashtu si kryeministri Rama apo kryebashkiaku Veliaj, edhe ministrat të jenë sa më shumë të pranishëm në media. Në këtë garë të shfrenuar secili përpiqet të tregohet sa më praktik, ndonjëherë duke mos u kujdesur shume për atë çfarë del në kamera.

Fotot e publikuara nga PD, Rama: Presim agjentë të huaj të godasim krimin

Postuar në 13 Tetor, 2017 11:31

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha publikoi disa foto që sipas tij dëshmojnë për lidhjet kriminale të kryeministrit me kontigjentë të shpallur në kërkim nga Interpoli dhe të mbrojtur nga policia shqiptare.

Basha foli me emra, duke përmendur Durim Keçin si personi që shfaqet në një foto me ministrin e Turizmit, Blendi Klosi. Personazhi në fjalë sipas kreut të PD-së ishte në kërkim nga policia italiane, por i pa përfshirë në sistemin e Interpolit nga policia shqiptare.

Ikin dy reformatorë dhe dy anonimë

Postuar në 12 Mars, 2017 12:26

Ilir Beqja, Sajmir Tahiri, Blendi Çuçi dhe Blendi Klosi. Këta mendohet se janë emrat e larguar nga qeveria. Lajmi raportohet referuar burimeve nga mbledhja e koordinatorëve të PS-së, ndonëse nuk ka asgjë zyrtare. Një vështrim sipërfaqësor na jep një lexim: ideja se ministrat ndryshojnë për të angazhuar ata më shumë në fushatë, formalisht vlen për Beqjan dhe Tahirin, pasi jëta të dy janë ministrat më të përfolur, por edhe më të mbrojtur nga kryeministri. Me punën e tyre Edi Rama ka mbrojtur atë që ai e quan qeverinë e reformave.

Largimi i Call Center-ve nga Shqipëria, Klosi: Do negociojmë me qeverinë italane që ligji të ketë sa më pak ndikim

Postuar në 02 Dhjetor, 2016 12:03

Alarmi për perspektivën e kompanive Call Center ku janë të punësuar rreth 25 mijë të rinj ka vënë në lëvizje qeverinë shqiptare që është takuar me përfaqësues të këtij biznesi. Kryetari i shoqatës së Call Center në Shqipëri, Gentiam Drenova deklaroi se disa kompani janë tërhequr nga investimet e planifikuara. Por Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë deklaroi se qeveria shqiptare do të negociojë me Italinë në mënyrë që ligji i ri që pritet të miratohet në Senat brenda muajit dhjetor të ketë sa më pak ndikim në aktivitetin e kompanive në Shqipëri.

Pages

Subscribe to RSS - Klosi