kazan

Raporti/Ky majtas premton se nuk do përdorë më fjalën "Kazan", ai djathtas u fsheh

Postuar në 21 Qershor, 2019 13:53

Një delegacion i Federatës Europiane të Gazetarëve ka qenë në Tiranë në datat 18-21 qershor me msionn verifikimin e lirisë së shprehjes në Shqipëri. Në një raport paraprak të publikuar na faqen online të Federatës, vihet në dukje përkeqësimi i lirisë së shtypit në vendin tonë. Raporti thekson se delegacioni ka zhvilluar takime me kryeredaktorë, përfaqësues të shoqërisë civile, ambasada të huaja në Tiranë. Zyrtarë të lartë të qeverisë, përfshrië kryeministrin Edi Rama.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj refuzoi të takohej me delegacionin

Raporti i Reporterëve pa Kufij dhe një pyetje "e vjetër" që nuk ka përgjigje

Postuar në 18 Prill, 2019 14:29

Raporti i fundit i Reporterëve pa Kufij e vendos Shqipërinë në rënie, por duke identifikuar veprimet ligjore dhe qëndrimet publike të kryeministrit Edi Rama si faktor për këtë.

Fasada nuk i mbulon dot problemet dhe krizën

Postuar në 07 Mars, 2019 02:03

 

24 orë televizon më televizion dhe gazetë më gazetë.

Kështu shkruan kryeministri Edi Rama për vizitën e tij në Itali që mund të quhet padyshim e pazakontë, në mos e paprecedentë. Kryetari i një qeverie shkon nga njëra redaksi në tjetrën për të sqaruar atë që mendon ai se duhet sqaruar për Shqipërinë. Me siguri që edhe Ismail Qemali kur po shpallte Mëvetësinë nuk do të ketë qenë kaq i angazhuar me gazetat që asokohe kishin ndoshta më shumë fuqi reale sesa sot.

Në Kazan, Majlinda Kelmendi fiton titullin dhe i “dhuron” flamurin Kosovës

Postuar në 24 Prill, 2016 09:50

Majlinda Kelmendi fitoi sërish titullin europian në xhudo, zhvilluar në Kazan. Ka rënë në sy ngritja e flamurit të Kosovës ndërkohë që Rusia nuk e njeh shtetin Kosovës. Siç raportojnë mediat, ngritja e flamurit dhe zhvillimi normal i ceremonisë, u bë me ndërhyrjen e Federatës Ndërkombëtare të Xhudos dhe presidentit të saj, Marius Vizer. 

Subscribe to RSS - kazan