katharsis

Grupimi "Basha ik" nis lëvizjen për katarsis në bazë

Postuar në 11 Korrik, 2017 09:34

Paralelisht me garën për kryetar të Partisë Demokratike, figura të njohura të kësaj force politike do të investohen në një lëvizje të ngjashme me katarsisin e Fatos Nanos. Ish-nënkryetari i PD-së Astrit Patozi  ka zbuluar lëvizjen e re të tij dhe grupit që kundërshton mënyrën si po zhvillohen zgjedhjet për kryetarin në parti. Në një intervistë për ReportTv Patozi thotë se shumë shpejt do të ketë një tur takimesh me anëtarësinë në të gjithë vendin për të shpjeguar atë që po ndodh në me partinë.

Nano: “Mobilizim i atyre që e duan PS-në, përpara se “rilindja” të shtrijë vdekjen mbi gjithçka të mirë që është krijuar”

Postuar në 13 Qershor, 2016 20:25

Partia Socialiste mbushi dje 25 vjet nga themelimi zyrtar, një përvjetor që kaloi pa ndonjë ceremoni. NJë mesazh urimi është publikuar sot nga gazeta “Panorama” nga ish-kryetari i kësaj partie, Fatos Nano, i cili apelon për angazhim ndaj “flamës” së Rilindjes mbi të majtën shqiptare. “Sot jetojmë në kohë krizash, në vend dhe në botën që na rrethon. Në krizë është dhe politika, edhe partitë tradicionale në Shqipëri. Për fat të keq edhe PS.

Subscribe to RSS - katharsis