kasem trebeshina

Ndahet nga jeta shkrimtari Kasëm Trebeshina

Postuar në 07 Nëntor, 2017 21:18

Shuhet në moshën 91-vjeçare Kasëm Trebeshina. Lajmi i vdekjes së shkrimtarit ditën e hënë në Ankara të Turqisë ku jetonte prej vitesh dhe ceremonia e përcjelljes për në banesën e fundit në Tiranë në pasditen e së martës është mbajtur nga familjarët larg vëmendjes së medias, opinionit publik dhe institucioneve të kulturës.

Subscribe to RSS - kasem trebeshina