kandidati

Avdullah Hoti propozohet për kryeministër të Kosovës

Postuar në 23 Prill, 2020 13:12

Pak pasi presidenti i Republikës së Kossovës, Hashim Thaçi iu drejtua Lidhjes Demokratike të Kosovës për emrin e një mandatari për kryeministër, kjo e fundit është përgjigjur me kandidaturën e nënkryetarit të saj, Avdullah Hoti. Vendimi ka dalë nga mbledhja e forumeve drejtuese të kësaj partie që duket se ka siguruar shumicë parlamentare falë negociatave të mëparëshme. Hoti ka qenë më parë zv.kryeministër. 

Greqi, Mitsotakis propozon kryetaren e Këshillit të Shtetit për Presidente

Postuar në 15 Janar, 2020 22:14

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar se kandidat për president të ri të vendit do të jetë Katerina Sakellaropoulou, një gjykatëse dhe kryetare e Këshillit të Shtetit që është gjykata më e lartë administrative në vend. 

 Nëse zgjidhet në Parlament, Sakellaropoulou do të jetë femra e parë presidente në historinë e Greqisë. Mandati i presidentit aktual, Prokopis Pavlopoulos përfundon në muajin mars. 

Kandido pa siglën e PS-së meqë ke shumicën

Postuar në 03 Qershor, 2019 19:26

Erjon Veliaj ka folur sërish sot. Në emër të Tiranës, qytetarëve, tëndit, timit, të tyret. Zoti Veliaj preferon përherë të shfaqet si zëdhënës i një shumice absolute pas së cilës qëndron një vullnet ekzekutues i të cilit është Ai. 

Ky qytet nuk e pranon bullizmin. Një nga gjërat që kemi bërë mirë në këtë qytet, është se pavarësisht se kemi tolerancë të madhe ne huk lejojmë kurrë që dhuna, prishja, dhe ndotja të kthehen në himnin e qytetin tonë. Himni i qytetit tonë është puna, puna, puna

Kandidati i Kavajës: Dëgjova kryeministrin, vura interesin kombëtar para gjithçkaje (Video)

Postuar në 06 Maj, 2017 11:13

Tërheqjen nga kandidimi në 7 maj e komentoi edhe kandidati i Partisë Socialiste në Kavajë. Ai shfrytëzoi festën e birrës për të thënë se para gjithçkaje vuri interesin e Shqipërisë, por la të kuptohet se do të mbetet kandidati i socialistëve kurdo që të mbahen zgjedhjen për bashkinë e Kavajës.

Fitore me duar në xhepa e PS në Kolonjë

Postuar në 21 Nëntor, 2016 10:11

Fitore me duar në xhepa mund të quhet e ajo e kandidatit të majtë në Kolonjë. Bashkia e këtij rajoni ne 3 vitet e ardhshme do te drejtohet serish nga Partia Socialiste. Kandidati i Saj, Ilia Stefo fitoi me 2100 vota me shume zgjedhjet e pjesshme qe u zhvilluan kete te diele perballe Dritan Hajros se PAA-se te mbeshtetur nga Partia Demokratike.

Kandidati socialist i Dibrës: Nuk më ndëshkon e kaluara e Shukriut, kam dinjitetin tim

Postuar në 15 Gusht, 2016 11:11

Një ditë më parë Partia Socialiste zyrtarizoi kandidaturën e Muharem Ramës për bashkinë e Dibrës. Një emër i minutës së fundit, pasi për kandidat ishte përfolur drejtori i tatimeve të Qarkut të Dibrës, Dionis Imeraj. Muharem Rama është mjek dhe nga sa mësohet ka patur pëlqimin e vetë kryeministrit. Por pyetja që bëhet është sa të vështirë do ta ketë mjeku socialist të tejkalojë efektet që la mbrapa “pelivani” Shukri.

Po quhen Rilindës ata që dëmtojnë interesat kombëtare

Postuar në 07 Maj, 2016 15:54

Deputeti Ben Blushi ka qenë sot në Lezhë ku ka promovuar librin e tij “Kandidati”. Nisur nga diskutimet që ka provokuar libri dhe asocimet me persona të caktuar, Blushi ka bërë disa sqarime që hedhin dritë, por edhe që vijnë si komente për situatën politike. “Dua të them se ky libër është për Shqipërinë e ditëve tona.  Në 50 vjet u mësuam që mjafton të ishe komunist apo të ishe me regjimin ishe shumë i mirë pavarësisht çfarë kishe bërë, çfarë bëje, sa mediokër mund të ishe, pavarësisht çfarë vlerash morale mund të kishe, vlerësoheshe. U kthyem mbrapsht.

Subscribe to RSS - kandidati