kajmaku

Ikën dhe “Totoja” i Rilindjes

Postuar në 01 Nëntor, 2019 12:00

KQZ vendosi të shpallë përfundimin e parakohshëm të mandatit të Agim Kajmakut, i njohur ndryshe edhe si Jorgo Toto. Pas verifikimit nga Prokuroria rezultoi se kryetari i Bashkisë së Vorës, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, nuk kishte përfshirë në formularin e dekriminalizimit arrestimin në Greqi dhe procesin gjyqësor në mungesë ndaj tij për falsifikim parash.

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba tha se pavarësisht se Kajmaku doli i pafajshëm nga Gjykatat greke ai penalizohet nga një vendim i Kuvendit që thotë se fshehja e të dhënave çon në shkarkimin e funksionarit

Sikur qeverisja të vlerësohej si formular dekriminalizimi!

Postuar në 30 Tetor, 2019 03:36

Opinioni i interesuar për politikën u njoftua dje me haberin e radhës: Kajmaku, kryebashkiaku socialist i Vorës ka gënjyer në formularin e dekriminalizimit. Ai ka mbajtur emrin Jorgo Toto në Greqi. Dispozitat ligjore shqiptare e bëjnë të qartë: gënjeshtra në këtë rast të penalizon, pavarësisht se mund të mos kesh bërë asgjë në shkelje të ligjit.

Mirë në 2013 ishte Berisha, po më 30 qershor 2019 pse i duheshin z. Rama kandidatët “e fortë”?

Postuar në 23 Gusht, 2019 16:31

Partia Demokratike ka kapur një tjetër peshk socialist në rrjetën e dekriminalizimit. Agim Kajmaku i Vorës është prej dy ditësh nën akuzë se ka qenë i dënuar në Greqi dhe se një gjë të tillë e ka mbajtur të fshehur. Në një prononcim për shtyp, zyrtari i PD-së për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata, ka deklaruar madje se kryeministri Edi Rama ka qenë në dijeni të plotë të problemeve të Kajmakut. 

Subscribe to RSS - kajmaku