kërcënim

I tronditur nga lajmet, jo nga tërmeti. Kërcënon me mbyllje të portaleve

Postuar në 28 Nëntor, 2019 11:51

Halli më i madh që ka kryeministri i Shqipërisë në këto ditë të vështira për njerëzit e prekur nga tërmeti janë lajmet që ekspozojnë mangësitë e qeverisë në menaxhimin e situatës. Kujtojmë që nga terreni ka patur raportime për probleme si në logjistikën e ekipeve të kërkim-shpëtimit ashtu edhe në ndihmën ndaj të prekurve.

Rama ka reaguar ashper dhe me nje paralajmerim te prere per te gjithe portalet dhe kanalet e informimit, te masin me kujdes fjalet ne raportimet e tyre lidhur me gjendjen pas termetit.

Rama ne Twitter:

Zaev: Negociatat, Rama kërcënon Europën me çështjen e Kosovës

Postuar në 06 Qershor, 2019 12:32

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, deklaroi nga Brukseli  se Holanda dhe Franca kanë më shumë rezerva për nisjen e negociatave me Shqipërinë, ndërsa shtoi se gjermanët frikësohen nga kërcënimet e palës shqiptare se vendimi mund të ndikojë për jostabilitet në rajon, sidomos në Kosovë.

Gruaja që kërcënon triumfin e Erdogan

Postuar në 22 Prill, 2018 17:31

E quajnë “Marine Le Pen e Turqisë" për shkak të përfshirjes për shumë vite në partinë e ekstremit të djathtë MHP.

Po ashtu ajo është kthyer në makthin e Erdogan në rrugën drejt rizgjedhjes. Jo sepse do të ketë një përqindje të barabartë me presidentin aktual, por për shkak se në qoftë se tejkalon 10% ju mund të kontrollojë përparimin triumfin e një presidenti suprem.

Ultimatum për konçesionet pa garë edhe nga USAID

Postuar në 26 Mars, 2018 11:53

Pas Fondit Monetar Ndërkombëtar edhe USAID ia ka bërë të qartë qeverisë shqiptare të mos vijojë me praktikën e Partneritetit Publik Privat dhe konçesioneve të pakërkuara nga privatët, të cilat janë pa garë. 

Sëmundja X, e panjohura që kërcënon njerëzimin

Postuar në 10 Mars, 2018 22:35

Një sëmundje e panjohur dhe vdekjeprurëse, e quajtur Sëmundja X është shtuar në listën e epidemive të mundshme globale që mund të vrasin miliona njerëz..Çdo vit, shkencëtarët dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) krijojnë një listë të sëmundjeve më të mundshme për t'u klasifikuar në një epidemi globale. Këtë vit, mes emrave të njohur si Ebola, SARS dhe viruset Zika, është emri i ri i Sëmundjes X. Ndryshe nga patogjenët e tjerë, Sëmundja X nuk dihet se çfarë shkakton apo se si mjekët mund të përpiqen ta trajtojnë atë.

Kryemadhi kërcënon Ramën me “tre krismat e Parisit” (Video)

Postuar në 21 Dhjetor, 2017 12:46

Baruti i vertëtetë dhe jo ai artificial, sipas Monika Kryemadhit do vendosë drejtësinë mes saj (shqiptarëve) dhe Edi Ramës. Pas vendimit të Byrosë për ta përjashtuar kryetaren e LSI-së dhe 6 deputetë të tjerë nga punimet e Kuvendit, bashkëshortja e presidentit kërcënon me një skenar të ngjashëm me “tre krismat e Parisit”, dramatizim i vrasjes së Esat Pashë Toptanit në Paris nga Avni Rustemi.  Në videon e mëposhtme Monika Kryemadhi flet për paralajmërim ndaj kryeministrit dhe përmend pikërisht Parisin, ku sipas historiografisë komuniste përballë kanë qenë dy palë; patriotët dhe tradhëtarët.

Një vullkan që rrezikon gjithë planetin

Postuar në 01 Dhjetor, 2017 12:17

Gjasa që të ketë një super-shpërthim vullkanik i aftë të kthejë qytetërimin njerëzor në epokën e shpellës më shpejt se sa pritej paralajmërojnë shkencëtarët britanikë, me rastin e aktivizimit të fundit të vullkanit Agung në Bali.
Këto shpërthime vullkanike janë një kërcënim për njerëzimin, të njëjta me atë të një asteroidi në Tokë dhe këto dy arsye konsiderohen të jenë ato të mëdha që në të kaluarën të ketë patur zhdukje masive të specieve nga planeti ynë.

Dimitrov: Identiteti maqedonas nuk është kërcënimim për fqinjët

Postuar në 06 Tetor, 2017 13:34

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolai Dimitrov i është kundërpërgjigjur në një fare mënyre deklaratave të Athinës se qëndrimet irredentiste të Tiranës e Shkupit minojnë perspektivën europiane të tyre.

Në një intervistë për gazetën greke "Kathimerini" Dimitrov thekson se ekziston një identitet "maqedonas" në të dy anët e kufirit që nuk kërcënon askënd, ndërkohë që ai beson se kontaktet që kanë filluar midis Athinës dhe Shkupit gjatë disa muajve të fundit do të jenë të frytshme.

Fjalimi i Trump në OKB, mesazh force për Korenë

Postuar në 19 Shtator, 2017 19:26

Në fjalimin e tij të parë para Asamblesë së Kombeve të Bashkuara presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi se Shtetet e Bashkuara do të jenë të detyruar të përdorin forcën për të "shkatërruar" krejtësisht Korenë e Veriut nëse Pheniani nuk tërhiqet nga programin  bërthamor.

McCain: Putin kërcënim më i madh se ISIS

Postuar në 30 Maj, 2017 08:48

Senatori amerikan John McCain deklaroi se presidenti rus Vladimir Putin është kërcënim më i madh për sigurinë globale sesa Shteti Islamik, dhe paralajmëroi se Senati do të promovojë sanksione të tjera kundër Moskës për ndërhyrje të pretenduar në zgjedhjet amerikane të vitit të kaluar. McCain, një anëtar i rëndësishëm i politikës së jashtme në Kongres, i bëri këto deklarata në Australi, ku mori pjesë në një samit për sigurinë.

Pages

Subscribe to RSS - kërcënim