john bolton

Lista e zezë e Pekinit, 28 zyrtarëve të administratës Trump u ndalohet hyrja në Kinë

Postuar në 20 Janar, 2021 21:34

Një listë e re sanksionesh që përfshin shumë anëtarë të administratës së Trump u bë publike nga Ministria e Jashtme kineze, ndërkohë që Joe Biden betohej si president i ri i SHBA-ve. Në listë janë emrat e 28 politikanëve amerikanë që Kina i quan “anti-kinezë" dhe që Pekini i akuzon për kryerjen e një "serie lëvizjesh të çmendura" që minuan rëndë interesat e Kinës dhe marrëdhëniet kino-amerikane, ofenduan popullin kinez dhe ndërhynë në punët e brendshme të vendit.

Endri Fuga urdhëron Taulant Ballën për krijimin e grupit “Miqtë e John Bolton”(Lista e plotë)

Postuar në 31 Janar, 2019 19:04

Burime të besueshme nga qarku i shkurtër psikoterapeutik që funksionon në Kryeministri bëjnë të ditur për ResPublica se Endri Fuga, drejtori për Komunikimin i kryeministrit Edi Rama, ka urdhëruar krijimin e një grupi të miqësisë me John Bolton. 

Kaq budalla është me të vërtetë Hashim Thaçi?!

Postuar në 31 Janar, 2019 16:56

Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me lexuesit e rrjeteve sociale lajmin e telefonatës mes tij dhe John Bolton, këshilltarit për Sigurinë të Presidentit amerikan, Donald Trump.

shkruan Rama që në fakt tashmë vepron me duar të zgjidhura për të kryer operacionin e ndryshimit të kufijve të Kosovës.

Ikën edhe këshilltari për Sigurinë, McMaster. John Bolton vjen në detyrë

Postuar në 23 Mars, 2018 11:53

Këshiltari për Sigurinë i presidentit të SHBA, H.R McMaster është shkarkuar nga detyra të martën për t’u zëvendësuar me ish-ambasadorin në OKB, John Bolton. Ky i fundit njihet si njeri i linjës së ashpër dhe ka mbrojtur ndërhyrjen ushtarake amerikane në Irak, në Iran dhe tani është pro nddërhyrjes edhe në Korenë e Veriut.

Mediat që raportojnë rokadën në këshillin e sigurisë, sjellin në vëmendje një opinion të Bolton në muajin shkurt, sipas të cilit Bolton konsideronte një sulm ndaj Phenianit.

Subscribe to RSS - john bolton