hetimet

I doli emri, Haxhinasto kërcënon me dosje: Jam i pastër

Postuar në 06 Shkurt, 2018 15:07

Emri ish-ministrit të Transporteve, Edmond Haxhinasto ka qenë ndër më të lakuarit ditët e fundit pas arrestimit të ish-vartësve të tij në Drejtorinë e Përgjithshme të Rrugëve. Mediat duke iu referuar burimeve nga Prokuroria e Krimeve të Rënda njoftuan për shtrirjen e hetimeve në rang ministri. I pyetur nga mediat, Haxhinasto foli për reagim të ashpër nëse atij do t'i kërkohet të dalë në gjyq.

ShBA, fillojnë hetimet për kontratën e Rapiscanit në Shqipëri

Postuar në 02 Shkurt, 2018 09:49

Kompania amerikane OSIS, njoftoi të enjten se Komisioni i Shkëmbimit të Aksioneve në Bursë (SEC) ka filluar hetimet ndaj saj lidhur me dyshimet për shkelje të ligjit që i ndalon ushtrimin e praktikave të biznesit duke korruptuar zyrtarë të huaj.

Shtyhen me 3 muaj hetimet për Tahirin

Postuar në 22 Janar, 2018 13:52

Gjykata e Krimeve të Rënda vendos të zgjasë me 3 muaj hetimet për ish-ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri. Ky vendim pas kërkesës së Prokurorisë për të vijuar më tej hetimet, pasi afati 3-mujor i vendosur më herët ka përfunduar. 
Saimir Tahiri po hetohet si i dyshuar për lidhjet me vëllezërit Habilaj për trafik droge, ku prova më e fortë është shitja e makinës Audi në pronësi të ish-ministrit dhe udhëtimet e tij jashtë vendit.

Kryeprokurorja ka zyrën, hetimet i drejton tjetërkush... (Video)

Postuar në 21 Dhjetor, 2017 13:37

Pa u mbushur 48 orë nga hyrja e Arta Markut në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm, numrin 1 të organit të akuzës në Shqipëri e ka vizituar, Donald Lu, ambasadori amerikan në Tiranë. Ai është dhe mysafiri i parë i “nuses” së re që u zgjodh nga parlamenti për të çuar përpara hekurave njerëzit e pushtetit. E sugjeruar dhe e mbështetur nga socialistët në pushtet, Arta Marku ka pritur për më shumë se 30 minuta ambasadorin amerikan në vendin tonë, tashmë i njohur për protagonizmin në jetën politike të vendit.

Rrethi i kujtesës!

Postuar në 07 Nëntor, 2017 10:24

Lulzim Basha denoncoi të hënën përfshirjen e Paulin Ndreut, (vëllait të deputetit socialist, Pjerin Ndreu) në procedurat për lëshimin e dy patentave lundruese në emër të ish-ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri.

Dëshmia e Comey para Senatit të SHBA: Trump më kërkoi Besnikëri

Postuar në 08 Qershor, 2017 15:31

Dëshmia e ish-kreut të Byrosë Federale të Hetimit, James Comey para Senatit amerikan(teksti i shkruar) është hedhur nga mediat online dhe qarkullon në formën e një dokumenti prej 7 faqesh. Comey, që me gjasë do të mbetet si një nga figurat më të debatuara të Byrosë, është thirrur të dëshmojë për marrëdhëniet e tij me presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump që mandej u bë president në detyrë të plotë.

Bugajski: Qeveria me ish-drejtues të UÇK-së nuk i pengon hetimet për krimet e luftës

Postuar në 29 Maj, 2017 18:13

Bashkëpunëtori i lartë i Qendrës për Analizën e Politikave Evropiane (CEPA) në Uashington DC dhe njohësi i proceseve politike në Ballkan, Janusz Bugajski ka dhënë një interviste për gazetën “Zëri” në Kosovë ku thotë se krijimi i një qeverie të re me drejtues ish-komandantë të UCCK-së, nuk do ta pengojë punën Gjykatës Speciale në hetimet për zbardhjen e krimeve të luftës në Kosovë.

Berisha thotë se Lusë i është tërhequr vërejtje për çështjen "Bankers": Qëndrime personale

Postuar në 21 Shkurt, 2017 21:57

Ish-kryeministri Sali Berisha ka lëshuar një seri akuzash direkte ndaj ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu. I ftuar në studion e News24, Berisha ka deklaruar se axhenda e Lu në shumë raste është personale dhe se për këtë arsye i është tërhequr vërejtja në Departamentin e Shtetit.

Përgjojnë gjithë Shqipërinë, por nuk zbulojnë dot se kush përgjoi ministrin e Brendshëm në zyrë!

Postuar në 18 Janar, 2017 15:44

"AbcNews" raporton se prokuoria e Tiranës ka pezulluar hetimet për pajisjen e përgjimit që gjet në paradhomën e ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri.

Tre deputetë në hetim në kuadër të dekriminalizmit

Postuar në 14 Janar, 2017 16:57

Abc News raporton sot se Prokuroria ka kërkuar të dhëna në Kosovë mbi ndalimin aty të Flamur Nokës.

Pages

Subscribe to RSS - hetimet