Hashim thaçi

Një dosje patriotizmi për Thaçin, një dosje tradhëtie për Bashën...Në emër të Shqipërisë

Postuar në 16 Nëntor, 2020 20:03

Sot Edi Rama ka hedhur një  hap më tej në ndotjen e mjedisit politik të Kosovës me ndikimet dhe manovrat e veta. Ai ka nxjerrë kryetarin e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla që të propozojë ngritjen e një komisioni parlametar për rolin e Shqipërisë në luftën e Kosovës. Duke folur në parlament rreth kësaj teme z. Balla ndër të tjera tha:

Hetime për krimet e luftës bëri formalisht edhe Enver Hoxha

Postuar në 08 Nëntor, 2020 19:56

Ka një përpjekje mjerane për të mbrojtur politikisht Hashim Thaçin nga vendimet e një gjykate të ngritur nga shteti i Kosovës. Urtësia popullore na mëson se “me shqiptarin të gjen belaja” dhe aq e thellë është kjo urtësi, saqë ka dalë për të vënë para vetes një pasqyrë kaq të domososhme.

Loja e vockël tinzare e kryeministrit të Shqipërisë

Postuar në 08 Nëntor, 2020 13:20

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka dy ditë që po bën prokurorin e çështjes së Hashim Thaçit, duke akuzuar Sali Berishën, Lulzim Bashën dhe Ilir Metën se kanë miratuar raportin e Dick Martyt.

Lulëzim! Mos u fshih pas Covidit dhe lëri akuzat për ata që po luftojnë përditë në vijën e parë kundër virusit, po përgjigju për faktin që ke qenë bashkë me mjekun peruan në bërjen e dosjes për Shtëpinë e Verdhë! E thuaje cfarë mendon për votën e PD-LSI pro raportit të Dick Marty!

shkruan z. Rama.

Lajmi i mirë i bastisjes së shtëpisë së "të paprekshmit" Hashim Thaçi

Postuar në 06 Nëntor, 2020 12:40

Misioni europian për ligjin në Kosovë, ka kryer sot procedura kontrolli në shtëpinë e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Media e Kosovës i quan këto procedura 'bastisje' dhe nga raportimet e ndryshme ka rënë në sy anormaliteti procedurial i tyre pasi qoftë për Thaçin, qoftë për Veselin, hetimet quhen të përmbyllura dhe nuk ka arsye për kontrolle të mëtejshme.

Një betejë që nuk prodhon heronj

Postuar në 18 Korrik, 2020 23:56

Hashim Thaçi është kthyer në Kosovë pas katër ditësh intervistim në Prokurorinë Speciale në Hagë. Një institucion të cilin ai e ka dekretuar dhe para të cilit përgjigjet sot. Me imunitetin e Presidentit, jo me besimin e një qytetari që respekton angazhimin e tij. Sot ai ka bërë një hap pas në krahasim edhe me Rambujenë, në kështjellën e së cilës hyri me kredencialet e një luftëtari, pasi në këtë rast Presidentit të Kosovës nuk po i kërkohet informacion një firmë për paqen, por i kërkohet llogari për aktet e tij gjatë luftës.

17 maji i Kosovës

Postuar në 03 Korrik, 2020 13:04

Sot në Tiranë ka qenë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Në konferencën për shtyp me homologun e tij, Edi Rama, është njoftuar mbledhje e përbashkët mes dy qeverive si dhe janë lëshaur disa deklarata me karakter sensacional. P.sh z. Rama ka deklaruar se Vuçiç nuk mund të negociojë me Perëndimin për shqiptarët, diçka që nuk ka asnjë lloj kuptimi dhe nuk i përgjigjet pyetjes së bërë për deklaratën e Vuçiç se do të negociojë me shqiptarët.

Bashkë, por as për drejtësinë, as për Kosovën

Postuar në 30 Qershor, 2020 00:25

 

Vizita e Edi Ramës në Kosovë ka prodhuar vetëm një zhvillim: vizitën e kryeministrit të saj në Shqipëri më 3 korrik. Në këtë kontekst duhet thënë se Rama ka arritur të negociojë me Isa Mustafën në takimin e tij të dytë me të pas atij të vitit 2016 që të mos bëjë lëvizje ndaj Hashim Thaçit në këtë moment. 

Përdoret Vlora(si zakonisht) për të kuruar imazhin e Hashim Thaçit

Postuar në 27 Qershor, 2020 20:24

Një banderolë në stadiumin e Vlorës është bërë shkak për shtyrjen e ndeshjes mes Flamurtarit dhe Luftëtarit. Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi ka thënë se kjo është sjellhe e pakuptueshme nga klubi gjirokastrit. Madje Idrizi ka thënë se Hashim Thaçi është hero kombëtar. 

Është një idiotësi. Nëse nuk krenohen me një shqiptar dhe Drenicën të Azem dhe Shote Galicës dhe Hasan Prishtinën, qenka një turp për këta. Nuk e kuptoj. Ne kemi solidarizëm. Hashim Thaçi është hero kombëtar

Kosova vjen pas meje. Anullon vizitën në Uashington, por nuk jep dorëheqje

Postuar në 25 Qershor, 2020 04:09

Dikush ka dhënë shah ndaj procesit politik mes Serbisë dhe Kosovës. Hashim Thaçi, president i kësaj të fundit është thirrur të dëshmojë për akuzën se ka vrarë 100 njerëz në bashkëpunim me të tjerë. Dhe që nga ky moment establishmenti politik I Shqipërisë dhe Kosovës është vënë në lëvizje. Përfshirë gazetarët e ndryshëm, këta bojaxhinj entuziastë të shefit të radhës.

Gjykata Kushtetuese në Kosovë i jep të drejtë Thaçit. Mandati për Avdullah Hotin, i ligjshëm

Postuar në 28 Maj, 2020 22:56

Mediat në Kosovë raportojnë se Gjykata Kushtetuese i ka dhënë të drejtë presidentit të Republikës, Hashim Thaçi në mandatimin e Avdullah Hotit për krijimin e qeverisë së re. 

Pages

Subscribe to RSS - Hashim thaçi