hashashi

Puthe fort Sajmirin zoti Kryeministër!

Postuar në 31 Dhjetor, 2018 14:47

Gazetarët  duhet ta mbyllin vitin duke i kërkuar ndjesë Tahirit për ato që kanë shkruar për të.  Kërkojini falje për ça i bëtë, pasi jua dhanë juve faktet ata dy të zullumit, që mbushët dynjanë me lajme.  Kërkojini falje pastaj shohim të tjerat.

Varianti i bazës socialiste për çështjen "Tahiri" dhe heshtjen e të huajve

Postuar në 24 Nëntor, 2017 01:45

Ja një rrëfim kafaneje për atë sesi po interpretohet në bazën socialiste situata e krijuar me Saimir Tahirin. Sipas fabulës origjinale që qarkullon në mjedise të ndryshme socialistësh të thjeshtë, ideja kryesore është se armët dhe pajisjet ushtarake që SHBA po dhuron në Shqipëri në fakt po blihen nga qeveria me para të kanabisit. Pra sipas këtij variant kemi një trafik patriotësh që lodhen dhe vënë kokën në rrezik për të rritur sigurinë e Shqipërisë.

Droga, kërcënimi kryesor për sigurinë kombëtare

Postuar në 13 Janar, 2017 10:53

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka dhënë një intervistë në Top-Story. Pjesa më interesante e intervistës është diskutimi për çështjen e kanabisit. Manjani nuk i heq asgjë mendimit të tij për të future ushtrinë në luftë ndaj kultivimit, duke cilësuar se tashmë me pagesat 20 000- 40 000 lekë, “njerëzit po preferojnë të dalin partisan në mal te hashashi”.

Fenomeni ekziston dhe ekziston në mënyrë të frikshme”, tha ai.

“Luftë civile” për hashashin

Postuar në 14 Nëntor, 2016 10:10

E përditshmja greke Kathimerini boton një shkrim të të dërguarit të vet në Shqipëri, ku trajton polemikat midis opozitës dhe qeverisë lidhur me kultivimin e kanabisit në vend. Shkrimi fillon me ankesën e një bletërritësi, sipas të cilit bletët ushqehen me pjalmin e fidanëve të kanabisit dhe pastaj, humbasin orientimin, nuk e gjejnë rrigën për në koshere dhe vdesin.

Hashashi, zyrtarisht çështje e sigurisë kombëtare. A do të futet në veprim ushtria?

Postuar në 02 Nëntor, 2016 20:51

Kryeministri Edi Rama kërkoi të neutralizonte një mbledhje të paralajmëruar të Këshillit të Sigurisë Kombëtare me një letër të Komisionerit Avramopulos. Por 3 tonët e kapaur sot në Rrëshen kanë mjaftuar që Prssidenti Bujar Nishani të kërkojë mbledhjen e Këshillit të Sigurisë. Tv Klan publikoi sot letrën njoftuese të Nishanit.

U asgjësua 99% e hashashit? Çmimet flasin ndryshe/2013: 1kg - 300 euro. 2015: 1 kg – 2400 euro. 2016: 1 kg – 250 euro!!!

Postuar në 07 Tetor, 2016 19:11

Sot u publikua një raport apo më saktë përfundimet e vëzhgimit të situatës së kultivimit të hashashit në Shqipëria nga Guardia di Finanza. Kryeministri, ministri i Brendshëm dhe media të caktuara kanë vrapuar për të thënë se ja: teoria e Shqipërisë me hashash është një legjendë bazuar mbi shpifje. Në fakt askush nuk e beson këtë, sa kohë që media të ndryshme përfshi edhe zyrtarë europianë si Eduard Kukan, kanë theksuar se hashashi është Ekonomi në vendin tonë.

Paradoksi: Më shumë bimë kanabisi të asgjësuara se sa të mbjella!

Postuar në 19 Shtator, 2016 13:43

Sipas raportit të Guardia di Finanza-s për vitin 2015 (botuar në gazetën italiane Corriere della Sera), në Shqipëri u mbollën vjet 243 mijë bimë kanabis sativa – një trefishim ky në dy vjet (shih grafikun shoqërues të Guardia di Finanza-s). Në vitin 2013, mbi 90% e bimëve të kanabisit ishin përqendruar në Lazarat. Ndërsa në vitin 2015 ishin shpërndarë në vende të tjera.

Ilir Meta bën planin 5 – vjeçar të Shqipërisë. A do të poshtërohemi deri në pikën sa ta shohim President?

Postuar në 18 Shtator, 2016 13:20

Mbajeni hapur televizorin këto ditë. Ndiqeni me vëmendje. Lëvizja Socialiste për Integrim po zhvillon zgjedhjet për kryetar, ku merr pjesë shkëlqesia e tij, Ilir Meta, i cili në vitin 2004 kur themeloi partinë caktoi si normë statutore zgjedhjen vetëm për dy mandate. Kanë kaluar 12 vjet, por dëshira e anëtarësisë nuk e lë Ilir Metën të shqitet nga partia e për pasojë as nga Shqipëria. Dekor në këtë maskaradë demokracie është Shezai Rrokaj, profesor gjuhësie, i cili në ndryshim nga sa pritet nga akademikët, ka dëshmuar frymë të lartë partishmërie.

Tahiri, Beqaj, Gjiknuri, Çela, njerëzit më të fuqishëm të qeverisë. Dhe një fjalim antikanabis i ministrit të Brendshëm…

Postuar në 15 Shtator, 2016 16:11

Ka një fakt të njohur për këtë qeveri. Pas Edi Ramës, ministrat apo zyrtarët më të fuqishëm të saj janë:

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri, ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri dhe kreu i OSHEE-së, Ardian Çela.

Pseja e kësaj fuqie siç mund të merret me mend nuk qëndron te “mendaj politike” e këtyre Bletëve Punëtore. Por ndoshta atë mund ta kërkojmë herë pas here tek akuzat e medias, të opozitës, apo edhe te prishja e ngjyrës së fytyrës së Ilir Metës. Kuptohet pas të gjithave qëndron konvertimi në 6 zero…

Opozitarizmi e ka rrëzuar qeverinë. Opozita ende jo...

Postuar në 14 Shtator, 2016 20:20

Ka një përpjekje për të mbuluar, në mos mohuar fare përgjegjësitë politike të PD-së dhe Lulzim Bashës në humbjen e Dibrës. Arsyet që jepen janë po ato: votat u blenë, hashashi që është ekonomi dhe presion bëri punën e vet etj.. Vetë kryetari i PD-së, Basha, foli sot për aleancën e krimit me politikën. Më herët kryeministri Edi Rama falënderoi dibranët, njësoj si aleati i tij i preferuar PDIU, ndërkohë që LSI-ja nuk ka një qëndrim për zgjedhjet, ndonëse formalisht ishte në krahun e PS-së.

Le t’u hedhim një sy shifrave:

Pages

Subscribe to RSS - hashashi