grupi parlamentar

Video/Vendim zyrtar i PD-së: Digjen mandatet parlamentare

Postuar në 18 Shkurt, 2019 13:02

Vendimi u njoftua nga kreu i partisë, Lulzim Basha, pas mbledhjes së Grupit Parlamentar:

Tabloja Sinoptike e skenarëve "Babale" dhe "Xhisiela": Baltë dhe intriga, asgjë më tepër

Postuar në 08 Tetor, 2018 14:13

Fjala e kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS-së:

Kryeministri kundër arrestimit të Sajmir Tahirit

Postuar në 23 Tetor, 2017 09:30

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar socialist se qëndrimi politik i kësaj force politike për çështjen “Tahiri” e refuzon arrestimin e tij sipas kërkesës së prokurorisë së krimeve të rënda, paraqitur javën e shkuar në Këshillin e Mandateve.

Gënjeshtari që luan kryepozitarin: Nuk bëjmë Pazar

Postuar në 26 Korrik, 2017 13:34

Lulzim Basha pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së.

Lulzim Basha flet pas mbledhjes se pare te... by news-al

Asnjë analizë për zgjedhjet. Deklarata copy/paste: “Aleanca e politikës me krimin mohuan mundësinë për zgjedhje të lira dhe të ndershme”

Postuar në 14 Shtator, 2016 17:25

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit.

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratke është mbledhur sot për herë të parë që nga zgjedhjet e Dibrës. U përfolën debate e kërkesa për mbledhje të forumeve, por pas tij, kryetari i partisë, Lulzim Basha përcolli mesazhin politik të vijës së deritanishme që e lidh humbjen me faktorë jashtëpolitikë.

Pas Kastriot Islamit, vjen përjashtimi i radhës tek e majta. LSI-ja nxjerr jashtë radhëve të veta, Përparim Spahiun

Postuar në 27 Qershor, 2016 13:08

Lëvizja Socialiste për Integrim ka përjashtuar nga Grupi i saj Parlamentar, deputetin e Dibrës, Përparim Spahiu. “Grupi parlamentar i LSI vendosi përjashtimin e deputetit Përparim Spahiu si anëtar i grupit parlamentar të LSI për shkak të qëndrimeve personale të përsëritura të cilat nuk kanë qenë në pajtim me vendimet e Kryesisë dhe grupit parlamentar të LSI.

Derexheja social-rilindase. Kryetari ka humbur qetësinë dhe u bërtet deputeteve femra

Postuar në 11 Maj, 2016 13:38

Diskutim mes socialistësh dhe rilindësish, dje në mbledhjen e Grupit Parlamentar, pas ikjes së ambasadorëve, Lu dhe Vlahutin.

DEBATI

Kërkesë në PS: Hap Kutitë!

Postuar në 11 Prill, 2016 18:41

Procesi zgjedhor i zhvilluar së fundmi në Partinë Socialiste, ose i njohur si referendumi për mandatin e Edi Ramës në krye të saj, po vihet në pikëpyetje për mbarëvajtjen e tij. Sot raportohet për disa debate të zhvilluara në mbledhjen e Grupit Parlamentar të saj, mes deputetit Ben Blushi dhe kryetarit të Grupit Parlamentar, Gramoz Ruçi. Gazeta “shqiptarja.com” shkruan se Blushi ka kërkuar dokumentacionin zgjedhor, çka sipas tij nuk ekziston i plotë. Por kjo kërkesë ka hapur të tjera diskutime, sa kohë që Ruçi ka adresuar deputetin në fjalë te Komisioni Zgjedhor i PS-së.

Të shumtë kundër Kokëdhimës...

Postuar në 15 Mars, 2016 17:11

Mediat raportojnë sot se në mbledhjen e Grupit Parlamentar është diskutuar edhe dërgimi në Gjykatën Kushtetuese të çështjes së mandatit të deputetit, të Koço Kokëdhimës. Sipas raportimeve të ndryshme, ky i fundit ka shprehur pakënaqësinë që kolegët e tij miratuan dërgimin në Gjykatë të vlerësimit të konfliktit të interesit të tij në raport me mandatin.

Grupi Parlamentar i PS-së rrit koston e vezëve. Kërkon përjashtimin e tre deputetëve agresorë

Postuar në 25 Shkurt, 2016 20:33

Pak më parë, lufta kundër vezëve parlamentare u bë me penë. Kryeministri e shkroi një status gjithë rromuze e keqardhje për opozitën. Me sa duket në këtë botë punët janë ndarë: diksuh shkruan e dikush bën pretenca. Menjëherë pas statusit, që me gjasë eci mirë dhe u prit me buzëqeshje, u shfaq elektronikisht kryetari i Grupit Parlamentar Gramoz Ruçi. Me anë të një letre ai ka kërkuar përjashtimin nga Kuvenid të tre deputetëve demokratë, pasi siç thotë ai, kanë qëlluar kryeministrin me vezë:

Pages

Subscribe to RSS - grupi parlamentar