garancia

Falet garancia e Taçit

Postuar në 03 Dhjetor, 2018 17:25

Gjashtë vjet pas dështimit të këtij tenderi publik ndërkombëtar, Kontrolli i Lartë i Shtetit konstaton se institucionet shqiptare nuk kanë bërë përpjekje domethënëse për të arkëtuar qoftë edhe pjesërisht garancinë prej 85 milionë USD  tw ofruar Vetro Silk Road Equity Ltd pwr privatizimin e Albpetrolit nw shtator tw 2012. Kjo kompani me bashkwaksioner Rezart Taccin bëri një ofertë prej 850 milionë USD për privatizimin e Albpetrol.

Punë ka, edhe profesionistë po ashtu*

Postuar në 16 Dhjetor, 2016 11:11

Në Shqipëri ka punë, por nuk ka profesionistë”, ka thënë Edi Rama dhe ka të drejtë. Bashkia e Durrësit është shembulli ku vendet e punës u ofrohen bujarisht “profesionistëve” të vërtetë.

Edi Rama ka thënë gjithashtu, ndërsa legjitimonte koalicionin e tij me Ilir Metën, se krimi dhe korrupsioni në Shqipëri nuk janë çështje individësh, por sistemi. Vangjush Dako është përsëri shembulli më eklatant që ka prodhur sistemi i Edi Ramës.

Garancitë e Vangjush Dakos nxjerrin nga burgu Lulzim Berishën

Postuar në 14 Dhjetor, 2016 20:05

Bashkia Durrës, duke vlerësuar gjendjen e kësaj familjeje, sjelljen e tyre në komunitet, si dhe mundësinë e lirimit të të dënuarit, garanton punësimin e të dënuarit Lulzim Berisha, në pamundësi për t’u punësuar në ndonjë subjekt privat

Çfarë do të bëjë PD-ja në zgjedhjet e vitit 2017?

Postuar në 15 Shtator, 2016 12:13

Partia Demokratike nuk ka ende një qëndrim zyrtar mbi zgjedhjet në Dibër. Nuk ka një dokument analize për shkaqet e humbjes në një proces zgjedhor i cilia paralelisht po hetohet nga Prokuroria e Dibrës. Kjo do kohën e vet(edhe pse çarja e votës mes të demokratëve është realitet me peshë në Dibër).

Garancia që e ka emrin Ilir Meta

Postuar në 29 Janar, 2016 14:00

Para pak ditësh kryeministri Rama deklaroi se nuk do të tradhëtojë as 21 Janarin dhe as reformën në drejtësi. Deklarata që kërkojnë të përcjellin bindjen se është kryetari aktual i Partisë Socialiste që ka në dorë mashën e reformave për të cilat vendi ka nevojë. Edi Rama përpiqet të injorojë çdo kritikë që i vjen nga brenda partisë, çka reflektohet edhe në kundërpërgjigjen ndaj akuzave të Blushit në Top Story. “Ka kritikë që e kanë të lehtë ta bëjnë këtë sepse qëndrojnë në pozicionin komod të sehirxhiut.

Subscribe to RSS - garancia