frika

Frikë aspak, Kujdes Po? Pse e padisin Saliun për përhapje paniku?

Postuar në 12 Mars, 2020 15:30

Frikë aspak, Kujdes Po. Kjo është deviza e tanishme e qeverisë shqiptare që po menaxhon situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit. Nuk e dimë nëse anëtarët e qeverisë nuk kanë vërtet frikë, apo shtiren sikur. Frika është njerëzore.

Paralel me këtë devizë, dëgjojmë se Sali Berisha, që nuk ka nevojë për prezantim, është paditur për përhapje paniku. Ndaj tij ka madje një seri shkrimesh ndonëse deri më tani nuk ka një padi për shpifje. Një tjetër paradoks i Shqipërisë që nuk e pa njëherë normalitetin si pjesë të saj.

Der Spiegel: Zgjedhjet, shenjë dobësie e Erdogan

Postuar në 21 Prill, 2018 22:39

Revista Spiegel në një koment për zgjedhjet e parakohshme në Turqi thotë se ky vendim është shenjë e pasigurisë së Erdogan për të ardhmen e tij politike.

Ushtria e ISIS u mund, por metastazat e frikës ekzistojnë

Postuar në 27 Dhjetor, 2017 20:01

2017 ishte viti i fitores mbi Shtetin Islamik, i cili ka humbur pothuajse të gjithë territoret e "kalifatit" në Siri dhe Irak, megjithatë, ekspertët thonë se organizata mbetet ende një kërcënim. Në orët e para të vitit 2017 një i ri Uzbek, i cili u deklarua si "ushtar i kalifatit", hapi zjarr me një kallashnikov në një klub nate në Stamboll, duke vrarë 39 persona.

Frika e kryeministrit – fitorja e parë e protestës

Postuar në 20 Shkurt, 2017 15:57

Opozita kërkon gjëra që nuk varen nga ne”. Kështu raportohet nga mediat të jetë shprehur kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS-së ku siç thuhet ka dhënë porosinë që “të mos merren me protestën e tyre”.

"Tv Klan" bën kronikë për kolaudimet dhe ministri vrapon "për një inspektim të papritur"

Postuar në 26 Dhjetor, 2015 19:25

Që Shqipëria është një shtet kartoni, kjo dihet fare mirë. Por mënyra sesi kjo fatkeqësi verifikohet në përditësi, i shton dozën këtij perceptimi që po i bën shumë shqiptarë të ikin nga sytë këmbët. Sot Ministria e Transporteve, që drejtohet nga pëefaqësuesi i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Haxhinasto, njofton se ky i fundit ka bërë një inspektim të papritur në Prezë të Tiranës, aty ku ushtron aktivitetin konçesionari i kolaudimit. çfarë thotë njoftimi?

Subscribe to RSS - frika