foshnja

Nën hetim mjekë të QSUT dhe maternitetit për vdekjen e një 35 vjeçareje dhe foshnjës së saj

Postuar në 16 Shtator, 2016 11:20

Policia e Tiranës ka nisur të bëjë verifikimet e para për shkaqet e vdekjes së një 35 vjeçare shtatzanë në muajin e nëntë. Hetimi përfshin shkaqet e vdekjes së gruas dhe foshnjës së saj dhe rolin e mjekëve të maternitetit "Koço Glozheni" dhe të urgjencës së QSUT në kryeqytet. Janë familjarët që akuzojnë mjekët për neglizhencë dhe mungesë kushtesh. Dëshmia e kunatit të 35 vjeçares me inicialet A. Ç:

Metaforë cinike, por Vangjush Dako nuk mund të jetë Erion Veliaj

Postuar në 19 Dhjetor, 2015 11:56

Avokati i Popullit ka reaguar ndaj ngjarjes në Durrës, ku një foshnje gjeti vdekjen nga i ftohti poshtë urës së Dajlanit. Totozani e quan një ngjarje tragjike dhe krejtësisht të papranueshme, që nuk duhet të përsëritet kurrsesi.
Sipas njoftimit, Avokati I Popullit I mëshon fort zbatimit të rekomandimit drejtuar pushtetit vendor, se duhet të marrë të gjitha masat për të pastrehët dhe të varfërit, që në këtë dimër të ftohtë, të mos vdesin rrugëve, por të gjenden në mënyrë urgjente vendstrehime.

Subscribe to RSS - foshnja