fieri

Ndahet nga jeta "Zhaku i Fierit": Jetoi në një Ferr mbi Tokë...

Postuar në 05 Korrik, 2019 20:12

Raportohet se Zhaku i Fierit, një nga dy luanët që u zhvendosën në Hollandë për t’i shpëtuar një lloj Burreli zoologjik, ku hyn dhe nuk del, ka vdekur. Ose ka ngordhur me standardin persekutues të shqipes. Top-Channel ka sjellë njoftimin e qendrës Felida në Hollandë që ka përcjellë me dhimbje ndarjen nga jeta të një krijese të pafajshme që u kap në kurthin e vdekjes në Fier të Shqipërisë. Për këtë luan ishte tepër vonë, pasi veshkat e tij ishin shumë të dëmtuara.

Nuk ia harrojnë tre ligjet dhe bllokimin për Qarkun e Fierit

Postuar në 19 Janar, 2019 12:42

Vizita blic e Komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn të enjten në Tiranë kaloi pa shumë vëmendje për shkak se takimi me kryeministrin nuk ishte i hapur për mediat, por përmbajtjen e bëri të ditur përmes një njoftimi Zyra e Delegacionit Europian në Tiranë. 

Protesta e Verrisë "zhvendoset" në Fier

Postuar në 26 Prill, 2017 09:12

Banorët e Verrisë që kanë kohë që protestojnë kundër ndërtimit të një impianti mbetjesh, janë nisur sot në këmbë drejt Fierit ku do të kërkojnë të takohen me kreun e Bashkisë, Armando Subashi. 

Subscribe to RSS - fieri