Farage

Detaje nga takimi i euroskeptikut Nigel Farage me pornostaren në avion

Postuar në 03 Prill, 2017 13:26

Dalin detaje kompromentuese rreth historisë së euroskeptikut Nigel Farage me pornostaren Valerie Fox. Ata u takuan në 22 Mars gjatë një fluturimi me avion nga Shtetet e Bashkuara në Londër. Duke folur për këtë takim, ish-udhëheqësi euroskeptik i Partisë së Pavarësisë për Mbretërinë e Bashkuar tha për revistën “People” se “Ajo ishte shumë e bukur dhe unë thjesht e shoqërova për në shtëpi. Kjo është e gjitha. Nuk ndodhi asgjë. "

Pas Brexit, Farage gjen punë për CalExit – shkëputjen e Kalifornisë

Postuar në 28 Mars, 2017 13:43

Nigel Farage, pomovuesi dhe predikusesi i Brexit, ka gjetur punë sërish në fushën e tij të suksesshme. CalExit  quhet lëvizja për shkëputjen e Kalifornisë nga SHBA dhe ndarje në dy shtete: bregu që do të dominohet nga liberalët dhe hinterland, që mendohet të jetë më konservativ. CalExit mori 3 milionë vota në zgjedhjet e fundit dhe Farage, një profesionist I retorikës seçesioniste, është punësuar nga republikanët Scott Baugh dhe Gerry Gunster me synim mbledhjen e parave për fushatën dhe firmave për legjitimimin e propozimit në zgjedhjet e vitit 2018.

Farage jep dorëheqjen: Nuk jam politikan profesionist, erdha nga rruga dhe nxora Britaninë nga BE (video)

Postuar në 04 Korrik, 2016 12:15

Vendimin i tij për të dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Partisë për Pavarësinë e Anglisë njoftoi  lideri ksenofob i saj Nigel Farage, i cili udhëhoqi referendimin për daljen e Britanisë nga Bashkimi Europian.“Gjatë referendumit kam thënë se unë dua të më kthejnë vendin tim, tani unë dua jetën time mbrapsht"-deklaroi Farage.

Debati në PE për daljen e Britanisë, Nigel Farage shënjestrohet si gënjeshtar

Postuar në 28 Qershor, 2016 18:02

Për Parlamentin Europian, duke parë sfidat e shumta me të cilat duhet të përballet Bashkimi Europian në këtë shekkul, kjo organizatë  nuk mund t’i lejojë vetes të futet në një periudhë pasigurie me daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga familja europiane, Ndaj Parlamenti Europian, përmes një rezolute të aprovuar nga 395 deputetë pro, 200 kundër dhe 71 abstenime i kërkon Mbretërisë së Bashkuar të aktivizojë sa më shpejt nenin 50 të Traktatit të Lisbonës për daljen e vendit nga Bashkimi Europian  Debati që ka paraprirë këtë rezolutë ka qenë shumë i ashpër, ku protagonisti kryesor i fushatës për

Subscribe to RSS - Farage