ERTV

Çfarë është ERTV?

Postuar në 18 Dhjetor, 2019 12:20

Kryeministri Edi Rama ka dhënë sot në Parlament një përgjigje për akuzat që i janë bërë për ERTV. ERTV kuptohet se është Edi Rama Televizion. Të paktën këtë kemi kuptuar deri më sot. Kryeministri thotë të kundërtën.

Çdo logo videoje në Facebook e quajnë televizion

tha ai.

E pazakontë/Bruno Vespa viziton Shqipërinë. Do intervistohet nga Kryeministri Rama në ERTV

Postuar në 19 Mars, 2019 03:29

Zbardhet një ndër elementët taktikë të manovrës anti-protestë të kryeministrit Edi Rama. Burime pranë zyrës së komunikimit në Kryeministri bëjnë me dije për “Të Kripura” se së shpejti do të vizitojë Tiranën Bruno Vespa. Gazetari italian që moderon emisionin “Porta a Porta” do të vijë së shpejti me ftesë të kryeministrit Edi Rama, që e bërë këtë propozim gjatë kohës që qëndroi në Itali për t’u intervistuar nga një pjesë e mediave të vendit fqinj.

Krijohet Netanyahu Tv: Mbulim vetëm me të Vërtetën Pozitive

Postuar në 09 Shkurt, 2019 22:12

Po më kërkoni mbulim pozitiv? 

Po kërkoj të përcillni të vërtetën.

Mund të mos jetë pozitive. 

Ju do të përcillni vetëm atë që është e vërtetë dhe unë do të vazhdoj të garantoj se ajo do të jetë vetëm pozitive

Historia e Drijonës si mashtrim profesional

Postuar në 06 Shkurt, 2019 13:38

Sot Kryeministri Rama na tregoi historinë prekëse të Drijona Malevit. Ajo, sipas zotit Rama, u punësua falë portalit online që Rama e ka shumë për zemër. Se quhet e-albania, shqiperiaqeduam.al, apo punetembare.al, nuk ka rëndësi.

Është portal i një shoku, ndoshta edhe i huazuar nga LSI-ja, por gjithmonë një shok i mbarë. Por historia e Drijonës është pak ndryshe nga si e tregon Kryeministri Rama, apo më saktë, gazetarja e ERTV-së0 Anjeza Maja (po kjo ku të jetë punësuar vallë?). Drijona thotë për Anjezën:

Kokaina dhe Dafina, ERTV opozitari i lajmit të fundit

Postuar në 02 Mars, 2018 21:36

Kapja e 613 kilogramëve kokainë në Portin e Durrësit ka shumë pikëpyetje. Kryeministri po angazhon çdo mjet për ta paraqitur këtë operacion si një histori suksesi të policisë shqiptare. Nga ana tjetër ambasada amerikane i bëri një lexim jo shumë entuziast operacionit të Durrësit, duke e parë kapjen e një sasie kaq të madhe droge si një tregues i rritjes së trafikut të drogës.

Subscribe to RSS - ERTV