Elbasan

Vuçiç lojtarëve: Me fitoren në Elbasan gëzuat Serbinë, Kosovën e Metohinë

Postuar në 09 Tetor, 2015 20:12

Fitorja e serbëve është parë jo vetëm si një ndeshje futbolli, por si një revansh politik dhe patriotik ndaj Shqipërisë. Kryeministri Vuçiç takoi ekipin serb pas mbërritjes në Beograd, ku dhe i uroi për shpirtin që treguan në “Elbasan Arena” duke gëzuar jo vetëm Serbinë, por edhe Kosovën e Metohinë.

Njësia speciale ROSU e Kosovës instalohet në Elbasan

Postuar në 08 Tetor, 2015 16:53

Përveç policisë së Shqipërisë, rendin në Elbasan janë duke e ruajtur edhe policia e Kosovës. Sipas raportit të agjesisë së lajmeve “Express”, njësia speciale e Kosovës, “ROSU”, ka udhëtuar drejt Elbasanit për t’iu dalë në ndihmë kolegëve të tyre nga Shqipëria, për ta mbajtur rendin gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Serbisë. Mësohet se ardhja e trupave të Policisë së Kosovës është në kuadër të një marrëveshjeje me policinë shqiptare.

Vuçiç letër serbëve: Edi Rama e politizoi ndeshjen, nuk kam pse shkoj në Elbasan

Postuar në 08 Tetor, 2015 10:34

Kryeministri serb Vuçiç i është drejtuar me një letër publikut ku ka shpjeguar dhe arsyet pse vendosi të mos jetë në Elbasan Arena pavarësisht ftesës së kryeministrit shqiptar Edi Rama.

Vuçiç zbuloi se ka patur një bisede të gjatë telefonike me homologun e tij por kjo nuk e ka bindur që ai të vijë për të parë ndeshjen në Shqipëri.  Vuçiç thotë se takimi mes Shqipërisë dhe Serbisë është politizuar, ndaj dhe vendosi të rrijë në shtëpi dhe ta ndjekë nga televizori.

Video/Denoncimi: Policia më grabiti 400 litra raki, turshi, reçel dhe speca djegës

Postuar në 18 Shtator, 2015 17:33

Që sjellja e policisë shqiptare në shumë raste lë për të dëshiruar kjo nuk përbën ndonjë risi, por rasti më i fundit I një qytetari nga Elbasani do futet ndoshta në rekordet më të veçanta të policisë shqiptare. Ai ka denoncuar  policinë se i ka grabitur 400 litra raki, bidona me turshi, spec djegës dhe reçel. Ngjarja e paprecedentë raportohet të ketë ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së kaluar më fshatin Kusarth. Ramazan Rreshka thotë se në orën 12 pas mesnate pa paralajmërim, efektiva të policisë së Tiranës kanë hyrë me dhunë pa paralajmërim dhe pa autorizim në banesën e tij.

Taksa progresive, dikur një dashuri me shikim të parë. Kurse sot...

Postuar në 07 Gusht, 2015 17:17

Këto deklarata janë bërë në tetor 2012 gjatë një takimi të Edi Ramës, askohe në opozitë, në Elbsan. Taksa progresive dukej formula magjike e daljes nga kriza. Kanë kaluar 3 vjet dhe sot mbetet vetëm...

Ndalohet infermieri i nefrologjisë në Elbasan, u kallëzua për ngacmim seksual nga pacientja 16-vjeçare

Postuar në 04 Gusht, 2015 10:22

Policia e Elbasanit njoftoi ndalimin e 26 vjeçarit, Everest Duka me detyrë infermier në pavionin e nefrologjisë në spitalin “Xhaferr Kongoli” Elbasan. Në njoftim thuhet se ky shtetas u ndalua nga efektivat e policisë, pas kallëzimit të bërë nga pacientia e mitur në prani të psikologes dhe të familjarëve. Everest Duka, ka qenë me shërbim në pavionin e nefrologjisë në spitalin “Xhaferr Kongoli ”Elbasan, ku punonte si infermier, ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë me pacienten e tij, shtetasen S.B vjeçe 16.

Pages

Subscribe to RSS - Elbasan