Duka

Armand Duka fiton garën për kreun e FSHF-së

Postuar në 07 Shkurt, 2018 15:45

Armand Duka është zgjedhur sërish në krye të FSHF-së. Pas mbylljes së procesit të votimit nga 65 anëtarët, nisi numërimi i votave. Komisioni konstatoi se Armand Duka mori  39 vota, Bashkim Fino 22 vota, ndërsa Shpëtim Hala nuk mori asnjë votë. Komisioni konstatoi gjithashtu 4 vota të pavlefshme, çka e bëri të detyrueshëm raundin e dytë, pasi asnjë prej kandidatëve nuk siguroi dot 2/3 e votave.

Mirëkuptimi Duka-LSI

Postuar në 20 Janar, 2018 23:03

Kandidati për President të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka nisur fushatën lobuese pranë subjekteve politike që kanë përfaqësimin e tyre në Asamblenë e Përgjithshme të saj. Ai ka qenë sot në një takim me kryebashkiakun e Beratit, Petrit Sinaj, që vjen nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Kjo e fundit ka 7 drejtues bashkish dhe po kërkon që bashkë me PD-në të luajnë me vota kundër kandidatit Bashkim Fino.

Alibia e rrëzuar e ndërhyrjes politike në zgjedhjet e FSHF-së

Postuar në 18 Janar, 2018 11:13

 “UEFA është e informuar për atë që po ndodh me zgjedhjet e datës 7 shkurt”. Kështu është shprehur ndër të tjera drejtori i Komunikimit Pedro Pinto të saj, gjatë një interviste me Top-Channel.

Është një qëndrim formal dhe që ngjan si apel për zbatimin rigoroz të rregullave dhe statutit të Federatës Shqiptare të Futbollit, e cila është pjesë e UEFA-s. Kjo është një shenjë e mirë për të gjithë procesin zgjedhor, i cili duhet thënë se po synohet të menaxhohet nën një kontroll absurd të problemeve thelbësore që kanë dalë tanimë në sipërfaqe.

Autogoli i Armand Dukës

Postuar në 16 Janar, 2018 12:40

Sot është bërë publik lajmi se shoqatat rajonale që janë deklaruar si anëtare të Asamblesë së Përgjithshme të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe që sipas presidentit të saj, Armand Duka, do të votojnë edhe në zgjedhjet e 7 shkurtit, po tentojnë të regjistrohen në gjykatën e Tiranës. Lajmi në vetvete konfirmon atë që është shkruajtur më parë e që përmblidhet në një fjalë: Skandal.

http://www.tematv.al/2018/01/16/skandali-i-fshf-p-rpiqet-t-regjistroj-n-...

Fino zyrtarizon kandidaturën për President të FSHF-së

Postuar në 11 Janar, 2018 21:50

Ajo që përflitej prej javësh se Bashkim Fino do të ishte rivali i Agron Dukës në garën për president i FSHF-së u zyrtarizua. Deputeti socialist deklaroi nga studio e Televizionit Publik Shqiptar se nxitja për kandidimin  ka ardhë nga pasioni i tij për futbollin, por edhe mbështetja e miqve të tij. Ai parashtroi dhe platformën ku si pika kryesore janë, privatizimi i klubeve, transparenca e fondeve, ngritja e akademive sportive dhe kufizimi në dy mandate i drejtimit të FSHF-së.

Duka: Po ndërtohen inceneratorë për djegien e plehërave

Postuar në 22 Shtator, 2017 13:01

Mazhoranca e tërhoqi ligjin për mbetjet por dyshimet janë se drafti do të risillet në parlament me "garancitë"  që është diskutuar në publik.

Dyshimet se mazhoranca do ta kalojë ligjin përforcohem edhe nga ndërtimi i iceneratorëve për djegien dhe asgjesimin e mbetjeve. Këtë ide mbështet edhe kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste në një intervistë për gazetën "Koha Jonë".
"Dyshimet e mija kanë lindur nga fakti se mazhoranca po ndërton inceneratorë ose djegës të plehrave, të cilët përbëjnë jo vetëm rrezik për ambientin, por rrëzojnë industrinë e riciklimit.

“Naiviteti përballë Ramës na kushtoi, qeveria teknike nuk funksionoi”

Postuar në 27 Qershor, 2017 14:25

Rezultati i PD-së në zgjedhje dhe formula për përfshirjen e aleatëve në listat e saj nuk solli efektet që priteshin. Krerët e partive të vogla kanë nisur analizojnë shkaqet që çuan në këtë disfatë të opozitës që sipas tyre janë disa, por ajo më kryesorja garimi me një listë të përbashkët, një zgjidhje e imponuar nga marrëveshja mes Bashës e Ramës. Fatmir Mediu tha në në studion e "ABC News" se Basha dhe opozita patën një qasje naive me atë çka ofroi Rama për të mos dalë me koalicione në zgjedhjet e 25 Qershorit.

Prapaskenat e Dukës, De Biasi zbulon arsyen e largimit

Postuar në 13 Qershor, 2017 13:11

Nën drejtimin e tij Shqipëria shënoi arritjen më të madhe të historisë së futbollit, u kualifikua në fazën finale të Europianit. Por vetëm një vit më pas arkitekti i skuadrës ndjen se duhet të largohet përpara se ta largonin të tjerët. Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka dalë në një konferencë për shtyp pas përfundimit të grumbullimit për ndeshjet me Luksemburgun dhe Izraelin, ku dhe ka bërë publik vendimin e tij për të mos rinovuar me kombëtaren shqiptare pas përfundimit të kualifikueseve të botërorit.

6 muaj më parë De Biasi shpallej “Nder i Kombit”, tani në sulm për ta hequr. Çfarë biznesi fshihet?

Postuar në 15 Nëntor, 2016 12:04

Në 11 Mars të vitit të kaluar trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit u vlerësua nga Federata Shqiptare e Futbollit me titullin “Nderi i Kombit në Futboll” për arritjet në fazën eleminatore të kampionatit Europian “Francë 2016”. Një qokë që u shkoi për shtat të dyja palëve, si teknikut italian që i shtronte rrogozin vetes për një pagë më të majme ashtu Armando Dukës për mbretërimin “me dafina” në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Agron Duka pozicionohet në opozitë. Fermeri: Më kërkuan projekt inxhinerik dhe plan vendosje për kasollen e lopës

Postuar në 30 Maj, 2016 11:04

Shkëputja e Agron Dukës nga Partia Republikane nxiti hamendësimet për qëllimet dhe aktorët që qëndrojnë pas këtij projekti politik. Influenca që Duka ka në qarkun e Durrësit i japin peshë prezencës së Partisë Agrare Ambjentaliste në konjukturën politike që sa vjen dhe fragmentarizohet. Për momentin Agron Duka është i pozicionuar në opozitë, siç njoftohet në një komunikatë të Partisë Agrare Ambjentaliste që pasqyron një takim të Dukës me fermerët e Korçës.

Pages

Subscribe to RSS - Duka