drejtimi

Shkencëtarët rusë pretendojnë se kanë arritur të kthejnë kahun e Kohës

Postuar në 14 Mars, 2019 11:12

Kërkues të Institutit për Fizikën dhe Teknologjinë në Moskë deklarojnë se ia kanë dalë që të ndryshojnë kahjen e lëvizjes së kohës. Një pretendim që nëse konfirmohet dhe nëse gjen zbatime praktike do të ndryshojë paradigmat e shkencës.

Drejtimi i partisë dhe Shqipërisë mbi këtë model (Video)

Postuar në 16 Nëntor, 2017 23:30

Gjatë diskutimeve në parlament për buxhetin mbajti një fjalë edhe deputeti socialist Fidel Ylli. Veç keqardhjes për situatën ku ndodhet Partia Demokratike, fjalimi mund të konsiderohet edhe si një dëshmi se çfarë ndodh brenda mureve të Partisë Socialiste ndryshe nga ajo që shohim në transmetimet live në ERTV.

Ekonomistët më të mirë të Shqipërisë

Postuar në 28 Tetor, 2016 09:44

Shpesh në media deklarohen dy apo katër ekonomistët më të mirë të Shqipërisë, apo tre më të mirët e fushës së ekonomisë dhe të bën përshtypje fakti që kjo mënyrë veprimi nxjerr në dukje vetëm dy, tre a katër persona që kanë qenë për vite me radhë ata që kanë vendosur në lidhje me fatin e ekonomisë së Shqipërisë, ekonomi që në fakt është në gjendjen më të keqe të mundshme dhe kjo duket në nivelin e jetesës së qytetarëve të këtij vendi.

“Top-Channel” kalon nën drejtimin e presidentes Vjollca Hoxha

Postuar në 08 Janar, 2016 22:11

“Top-Channel” ka zyrtartizuar sot ndryshimet që përfliteshin prej kohësh.  Përmes një njoftimi të publikuar në faqen online, TCh njofton se në pozicionin e Drejtorit të Përgjithshëm që nga sot do të jetë Presidentja e kompanisë “Top-Media”, Vjollca Hoxha.  “Ky vendim ka ardhur pas largimit të drejtorit të mëparshëm, Enkelejdi Joti, i cili qëndroi në këtë pozicion për më shumë se një dekadë.  Top Channel dhe Top Media falenderojnë zotin Joti për kontributin e tij gjatë kësaj periudhe në pozicionin e drejtorit të përgjithshëm të kompanisë.

"Po shkojmë drejt kaosit!"

Postuar në 06 Shtator, 2015 21:20

Skandal pas skandali duket se Shqipëria po preket nga dëshpërimi. Një i tillë ngjan edhe ai që përcjell Spartak Ngjela në një reagim të vetin sot. Që po e sjellim në vëmendje të lexuesit:

Subscribe to RSS - drejtimi