drejtesi

Reforma në Drejtësi, jo reforma për Drejtësi

Postuar në 13 Shtator, 2015 12:20

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, ka dhënë një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shiptare. Duke folur për procesin e Integrimit, Gjosha, shprehet optimiste se vlerësimi në muajin tetor nga progres raporti, do të jetë "shumë i gjerë". "Ne presim në tetor progres raportin i cili do të jetë shumë i gjerë në vlerësime edhe për shkak të reformave që qeveria ka ndërmarrë në shumë fusha.

Presidenti: “Pa dekriminalizim, shqiptarët nuk besojnë në vendimmarrjen e institucioneve”

Postuar në 17 Gusht, 2015 22:34

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka komentuar zhvillimet e fundit politike në një intervistë dhënë për Tv Klan. Ndër të tjera, Nishani ka folur edhe për dekriminalizimin e politikës, proces i pakapërcyeshëm sipas tij, bllokimi i të cilit minon besimin e qytetarëve tek institucionet. “Unë besoj që do të ketë hapa shumë seriozë, sepse mbi të gjitha nuk ka një alternativë tjetër.

Reforma në Drejtësi, Halimi flet për ura bashkëpunimi me mazhorancën

Postuar në 15 Gusht, 2015 11:07

A mundet që për shkak të një bashkëpunimi pozitë-opozitë siç është dhe Reforma në Drejtësi, të hidhen hijet e dyshimit për një plan aleancë mes dy partive të mëdha PS e PD? Kjo gjë po ndodh përditë në tregun mediatk. Gjithçka mund të ndodhi, edhe pse liderët përkatës e kanë mohuar së fundit një gjë të tillë. Megjithatë bashkepunimi për Reformen në Drejtësi është një shkas më shumë për të aluduar

Pages

Subscribe to RSS - drejtesi