Doshi

Doshi zgjidh ngatërresat me veten, hapet rruga për rikthimin në PS

Postuar në 04 Korrik, 2018 12:38

Me ndihmën e Gjyaktës Tom Doshi doli i palagur nga atentati që i kishte inskenuar vetes, për të cilin akuzoi Ilir Metën. Ndonëse Prokuroria kishte kërkuar dënim me 1 vit burg për kallëzim të rremë, Gjykata e Tiranës e shpalli atë të pafajshëm, ndërkohë që vendosi 1 vit burgim për ish deputetin Mark Frroku, por për shkak të gjykimit të shkurtuar i mbeten 8 muaj burg.

Shokë armësh - Demaliaj sqaron historinë e pistoletës në kokë nga Ylli dhe Doshi

Postuar në 07 Qershor, 2018 13:28

Ilir Demaliaj ka sqaruar sot për gazetën “Panorama” sesi është kërcënuar nga dy deputetët aktualë, Tom Doshi dhe Fidel Ylli. Ose më saktë: Fidel Ylli dhe Tom Doshi. 

Tom Doshi dhe Fidel Ylli më kanë kërcënuar me pistoletë në kokë

Postuar në 06 Qershor, 2018 11:18

Ilir Demaliaj, një personazh publik dhe pjesëmarrës në lëvizjen e dhjetorit ’90, aktualisht me banim në ShBA ka deklaruar dje në emisionin “360 gradë” se ai është kërcënuar me jetë nga deputetët Tom Doshi dhe Fidel Ylli. Demaliaj flet për një kohë kur të dy personat nuk kanë qenë ende deputetë, por ai ka vënë në dukje faktin se kjo kategori njerëzish kanë hyrë në Parlament, duke theksuar se kriminalizimi i vendimmarrjes në këtë farë feje, është një ndër shkaqet pse punët shkojnë kështu në Shqipëri. 

Ambasadori amerikan i liston të gjithë përveç Tom Doshit

Postuar në 04 Maj, 2018 11:10

Sot ambasadori amerikan Donald Lu ka marrë pjesë në një aktivitet të shoqërisë civile ku ka folur  për çështjen “Tahiri”. Ai ka përmendur  sukseset e dekriminalizimit duke renditur emrat e personave që sipas tij tani janë jashtë jetës publike. Por z. Lu ka “harruar” të përmendë Tom Doshin, deputeti të cilit pak ditëm më parë Departamenti Amerikan i Shtetit i ndaloi hyrjen në ShBA. Më poshtë deklarata e Lu: 

Rikthehet në Gjykatën e Lartë çështja "Doshi"

Postuar në 01 Shtator, 2016 15:10

Gjykata Kushtetuese ka vendosur të dërgojë çështjen Doshi në Gjykatën eLartë, e cila duhet të shprehet edhe për ish-deputetin Mark Frroku dhe Durim Bamin, në lidhje me akuzat e Tom Doshit se ndaj tij ka patur një skenar eleminimi të urdhëruar nga Ilir Meta.
Çështja me të pandehur Tom Doshin, Mark Frrokun e Durim Bamin, u dërgua fillimisht në Gjykatën e Lartë. Por, pas vendimit që Mark Frroku s’është më deputet, situata ndryshoi.

Një tjetër deputet socialist flet për potencial vrasës të Ilir Metës

Postuar në 06 Gusht, 2016 10:57

Deputeti socialist i Lezhës Eduard Ndocaj  bën një tjetër replikë në distancë me kreun e kuvendit Ilir Meta, duke i qëndruar një komunikimi sa publik edhe personal.  Përveç akuzave për korrupsion, Ndocaj sheh tek Ilir Meta një potencial vrasës dhe këtë e thotë publikisht, duke i qëndruar një sfide që duket sa politike aq dhe personale.  Ky është rasti i dytë i deputetëve brenda mazhorancës që e lidhin kreun e kuvendin me skenarë vrasës. I pari ishte Tom Doshi, ndërsa i dyti deputeti i Lezhës.

Deputeti Tom Doshi dy herë i dënuar, publikohen faksimilet

Postuar në 02 Tetor, 2015 08:43

Gazeta “Dita” në artikullin kryesor të saj shkruan sot se deputeti Tom Doshi rezulton dy herë i dënuar. Ne pjeset nga një vendim i dënimit të dytë të deputetit Doshi nga Kolegji Ushtarak i Gjykatës së Rrethit të Durrësit shkruhet edhe që Doshi është dënuar edhe më parë për armëmbajtje pa leje. Vendimi mban numrin 18 dhe është i datës 25 maj 1990. Ngjarja ku është përfshirë Doshi është një plagosje e rëndë me thikë. Nga vendimi publikuar sot ne gazeten “Dita” mësohen dhe rrethanat e ngjarjes.

Pse nuk u publikua letra e Spartak Brahos? “Dita” shkruan se bëhet fjalë për një atentat, bazuar në “raportime të shërbimeve perëndimore”

Postuar në 28 Shtator, 2015 22:05

U njoftua me të madhe se letra “Braho” për krerët e shtetit do të publikohej e se në të bëhej fjalë për paralajmërimin e një skenari destabilizues. Orët kaluan e letra mbeti ashtu siç edhe u lajmërua: sekrete dhe ndoshta “me zarar”. Arsyet nuk u dhanë nga ata që e lajmëruan publikimin, por gazeta “Dita” jep disa detaje që japin një version. Më poshtë raportimi i “Dita”:

Doshi kundërsulm ndaj Brahos në gjykatë: Ka vrarë një ushtar 18 vjeçar

Postuar në 28 Shtator, 2015 11:03

Gjatë seancës së parë gjyqësore kundër deputetit Spartak Braho, të akuzuar nga Tom Doshi për shpifje, paditësi Doshi nuk ka pranuar pajtimin me Brahon dhe ka thënë se do të vazhdojë procesin ndaj tij. Doshi kërkon 1 euro dëmshpërblim nga Braho, pasi e akuzon për shpifje në lidhje me një deklaratë, në të cilën Brahoi tha se Doshi kishte falsifikuar raportin mjekësor. Por Doshi nuk është majftuar me kaq.

Subscribe to RSS - Doshi