donacionet

Pas donatorëve të huaj kujtohet politika shqiptare. Ja kush dhuron për tërmetin

Postuar në 18 Shkurt, 2020 01:17

Me suksesin e Konferencës së Donatorëve, shumica në pushtet po mendon të mbledhë edhe donacione nga brenda vendit, përveç atyre në rrugë online. Kështu sipas burimeve të “Të Kripura” përfaqësues të politikës kanë ofruar shumat si më poshtë: 

Vangjush Dako dhuron 1 milionë euro
Ben Blushi 250 mijë euro
Taulant Balla 50 mijë
Damian Gjiknuri ofron 2 milionë euro kredi
Elisa Spiropali 50 mijë lekë
Erion Veliaj është ofruar të bëjë punë në komunitet

Donacione me detyrim për administratën, a do hetojë KMShC dhe Avokati i Popullit?

Postuar në 08 Dhjetor, 2019 17:38

Në media ka dalë së fundmi fakti se qeveria ka detyruar nëpunësit e administratës publike që të japin donacione për të prekurit nga tërmeti. Kryeministri e mohoi një fakt të tillë edhe pse në media u publikuan urdhërat përkatës të titullarëve. 

Ashton Carter letër falënderimi Kodhelit: “Armët e Shqipërisë për kurdët, dhanë efekt të menjëhershëm në terren”

Postuar në 05 Dhjetor, 2015 21:35

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Ashton Carter, i ka nisur një letër falënderimi ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli, për kontributin e Shqipërisë në luftën kundër terrorizmit. “Ju falenderoj për atë çfarë ka kontribuar Shqipëria deri më tani, veçanërisht në angazhimet e mëparshme në luftën e Koalicionit kundër ISIL. Donacionet tuaja kanë treguar një efekt të menjëhershëm dhe të qenësishëm në terren, thuhet në letër.

Subscribe to RSS - donacionet