dokumentat

Braçe nxjerr dokumentat dhe akuzon Berishën e Boden: I falën CEZ 35 milionë euro (faksimile)

Postuar në 25 Shtator, 2015 17:55

Ish-­ministri i Financave Ridvan Bode, deklaroi se vendimi për uljen e çmimit të shitjes së energjisë nga KESH te CEZ, nga 2.8 lekë në 2.3 lekë erdhi si pasojë e ndërhyrjes së Bankës Botërore. Kjo për vitin 2011. Por deputeti socialist Erjon Braçe ka publikuar faksimilet, me të cilat thotë se ky çmim është zbatuar për 5 muaj me radhë në vitin 2012. Sipas Braçes vetëm për këtë 5-mujor, CEZ­it i janë falur 35 milion euro.

Subscribe to RSS - dokumentat