dokumentari

Ambasada ruse në Tiranë: E vërteta e ngjarjeve të Krimesë. Mbi dy orë dokumentar i titruar shqip

Postuar në 08 Korrik, 2016 19:10

Ambasada ruse në Tiranë ka shpërndarë sot një material video-dokumentar i cili rrëfen versionin rus të ngjarjeve të Ukrainës dhe të Krimesë. Me interes është se dokumentari është titruar në shqip dhe është mbi dy orë(postuar në youtube që në mars të këtij viti). Në të flet presidenti rus, Vladimir Putin, apo edhe dëshmitarë të ndryshëm. Përveç aspektit gazetaresk dhe politik, dokumentari ka rëndësi pse ilustron një qasje të re të selisë diplomatike ruse në raport me opinionin shqiptar dhe mediat.

Një dokumentar për tragjedinë e “Challenger”(video)

Postuar në 07 Janar, 2016 15:31

30 vjet pas anija kozmike “Challenger” shpërtheu në ajër, “National Geographic” vjen me një dokumentar ekskluziv. Në një orë shfaqen intervista, pamje nga qendra e kontrollit, nga anija brenda dhe një pjesë ku mësuesja nga Neë Hampshire, Christa McAuliffe, astronautja e parë civile në SHBA, e cila flet nga brenda anijes. Tragjedia e “Challenger” është ndër më të rëndat në historinë e programeve hapësinore dhe solli në humbjen e jetës së 7 astronautëve që ishin në mision. "Space.com" ka marrë 3 minuta nga video nga dokumentari që do të shfaqet më 25 janar:

Pages

Subscribe to RSS - dokumentari