dhuna

Dy fjalë mbi qytetarin (jo) të dhunshëm Shqiptar

Postuar në 18 Shkurt, 2019 01:50

 

Protesta e opozitës në Tiranë të shtunën që lamë pas, pruri midis të tjerash, një polemikë ndërpartiake mediatike, me ngjyra të forta moraliste dhe kripto-hipokrizie. Fjala është për recetën e pretenduar deontologjike se ‘si dhe cilët janë shqiptarët e vërtetë’.

Pesë herë në Polici, herën e gjashtë denoncon te Berisha(video)

Postuar në 04 Shkurt, 2019 14:59

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një video ku shihet që disa persona janë mbledhur në makinën e një qytetari dhe një prej tyre e dhunon. Berisha jep këtë sqarim që është sipas tij denoncim i vetë qytetari:

Zoti Berisha! Ju uroj te jeni mire dhe te na ndihmoni sa me shume dhe pse ne opozite.

Sulmohet barbarisht deputeti i të djathtës gjermane

Postuar në 09 Janar, 2019 10:02

Në Gjermani ka krijuar pështjellim sulmi fizik ndaj deputetit të ekstremit të djathtë Frank Magknitz.

Në një editorial të saj, gazeta konservatore Die Ëelt shpreh keqardhjen për klimën e polarizimit që implikon aktorë politikë në sulmin brutal që pësoi të hënën deputeti dhe zyrtari i krahut të djathtë të partisë Alternativa Lokale për Gjermaninë (AFD).

Avokati i Popullit: Hetim për tejkalim kompetencash nga Policia gjatë protestës

Postuar në 23 Nëntor, 2018 01:22

Lidhur me protestën e djeshme para Parlamentit nga ana e banorëve të zonës së Astirit, ka reaguar me një deklaratë edhe Avokati i Popullit. Më poshtë deklarata: 

Institucioni i Avokatit të Popullit po e ndjek në vazhdimësi situatën e krijuar si pasojë e kundërshtimeve për projektin e Unazës së Re.

Shembulli i duhur për të ilustruar dhunën ndaj policisë

Postuar në 22 Nëntor, 2018 16:12

Ka një trishtim dhe mallëngjim të gazetarëve për dhunën që u ushtrua sot ndaj forcave policore. Në fakt, nga pamjet e përcjella policia e shtetit duhet të rikonsiderojë nëse në protesta duhet të angazhojë police femra, të cilat mund të jenë shumë të efektshme në rrethana të tjera.

Për "policinë" që kërcënon dëshmitarët ka solidaritet vetëm pushteti

Postuar në 22 Nëntor, 2018 13:43

Ministri i Brendshëm, ende i pabetuar te Presienti i Republikës, Sandër Lleshaj, ka shprehur shqetësimin e vet për dhunën ndaj punonjësve të Policisë gjatë protestës së sotme para Parlamentit.

Në një ditë të tillë krejt normale na ndodhin ngjarje anormale. Njerëz që në shkelje të ligjit ngrenë dorën ndaj policisë. Qëllimi i ardhjes time është të shpreh solidaritetin me punonjësit e policisë. Konflikti nuk ka arsye të spostohet drejt policëve të rendit

tha ai.

Kush është ministri që nuk kallëzon në Prokurori dhunën ndaj një të afërmit të vet?

Postuar në 07 Tetor, 2018 21:50

Gazetari Lorenc Vangjeli ka deklaruar dje se pak kohë më parë, ka ndodhur një ngjarje e cila ka përfshirë të afërmin e një ministri.

'I afërmi i një ministri u masakrua nga një personazh i botës së krimit, u mbajt e fshehtë. Të dy këta patën një marëdhënie shumë të “çuditshme” me njëri-tjetrin në lidhje me një shumë prej disa dhjetëra mijëra eurosh’

Sinkronizim me Policinë, deputeti: Djali s’ka ushtruar dhunë

Postuar në 01 Tetor, 2018 12:34

Policia vijon të mbrojë familjen e deputetit socialist Rahman Rraja edhe pse e detyruar nga presioni publik u detyrua t’i arrestojë djalin. Ka një sinkronizim të plotë mes Policisë dhe bindjes së deputetit se i biri nuk ka ushtruar dhunë ndaj Xhisiela Malokut.

Deputeti socialist nuk ishte i pranishëm në mbledhjen e grupit parlamentar socialist që zhvillua me dyer të mbyllura këtë të hënë. Por i pyetur për vendimin e Gjykatës së Krujës, pas një takimi me Taulant Ballën ai ka mohuar që djali i tij të ketë dhunuar 25 vjeçaren.

Dy fjalë për Xhisielën nga kryeministri!

Postuar në 29 Shtator, 2018 11:26

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë për çështjen e Xhisiela Malokut, e cila bëri kallëzim për djalin e deputetit Rahman Rraja dhe më pas e tërhoqi atë.

Në një postim në twitter Rama shkruan se dhuna ndaj vajzës është e pafalshme!Po aq i pafalshëm sipas tij është abuzimi politik me vajzën.

“Policia ka bërë detyrën pa i bërë asnjë favor djalit të deputetit.Ata që hungërrijnë si derra në llucën e gërrgërreve politike e mediatike po ridhunojnë vajzën.Për ne askush s'është mbi ligjin”-shkruan Rama.

U dhunua nga muxhahedinët, kanadezi akuzon ambasadën e SHBA-ve

Postuar në 21 Gusht, 2018 20:06

Një shtetas kanadez me kombësi iraniane akuzon Shtetet e Bashkuara të Amerikës se kanë ndërhyrë te Policia Shqiptare për të liruar muxhahedinët e arrestuar dy javë më parë për dhunë ndaj tij. Sipas Mustafa Muhamed, një agjente e CIA-s në Ambasadën Amerikane e ka bërë këtë.

Ndërkohë, nga Ambasada Amerikane nuk ka asnjë reagim në lidhje me këtë pretendim. Muhamed, i cili pret që të takojë pas shumë vitesh vajzën e tij, që ndodhet në kampin e muxhahedinëve në Manzë, thotë tha se e ka çuar çështjen në gjykatë.  

TemaTv

Pages

Subscribe to RSS - dhuna