denoncim

Denoncim apo spiunim?

Postuar në 20 Nëntor, 2017 20:57

Lulzim Basha denoncoi Vangjush Dakon se është përgjuar nga shërbimet partnere duke negociuar me elementë kriminalë për blerjen e votave të 25 Qershorit.

Gjithë deklarata e kreut të opozitës ishte mbështetur mbi informacione që ai tha se i disponojnë partnerët, duke bërë në këtë rast rolin e suflerit dhe jo të një opozite që flet me fakte.

Përse Rama nuk reagon ndaj denoncimeve të Braçes për Panaritin?

Postuar në 21 Korrik, 2017 23:31

Pak ditë më parë kryeministri shkarkoi publikisht drejtorin e Agjencisë së Legalizimeve në Berat pas denoncimit nga një e moshuar se kishte 5 vjet që zvarritej për të marrë lejen e legalizimit. Rasti u trajtua edhe nga vetë kryeministri si shembulli i ndëshkimit për ata që kanë abuzuar me postin dhe detyrën shtetërore, të cilit kryeministri i quan ndryshe grabitqarë dhe parazitë. Mënyra që u zgjodh nuk ishte e restësishme, por një inkurajim për qytetarët dhe rolin që ata do të kenë në platformën e bashkëqeverisjes për “Shqipërinë që Duam”, moto e fushatës në 25 qershor.

Basha bën qingjin e butë, i ankohet ODIHR-it për vjedhjen e zgjedhjeve

Postuar në 05 Korrik, 2017 16:50

Partia Demokratike e Shqipërisë përcolli një njoftim mbi takimin e kryetarit të ngritë të saj, Lulzim Basha dhe drejtuesve të lartë të misionit të vëzhguesve të OSBE-ODIHR, kryesuar nga Ambasadori Peter Teljer. Në këtë takim Basha theksoi se zgjedhjet u vodhën, duke ngritur një pretendim që vetë Partia Demokratike nuk e mbron dot.

PD godet Metën. Me biografi "kriminale" Shkëlqim Selami i LSI

Postuar në 17 Dhjetor, 2016 11:48

Duke i referuar nëj publikimi në media, Partia Demokratike ka denoncuar deputetin e LSI-së, Shkëlqim Selami se ka fshehur në formularin e dekriminalizimit, një dënim për trafik qëniesh njerëzore në Itali.

Shkelqim Selami, i cili ki cili ka fshehur të dhënat dhe nuk ka deklaruar një dënim në Itali për trafik qëniesh njerëzore, tregon edhe një herë pse Edi Rama nuk e do dekriminalizimin, e pengon atë, dhe nuk është i gatshëm ta zbatojnë- tha Enkelejd Alibeaj nga selia e PD-së.

Subscribe to RSS - denoncim