david cameron

Theresa May, pasuese e David Cameron

Postuar në 11 Korrik, 2016 18:28

Theresa May do të jetë kryeministra e Britanisë së Madhe dhe do të drejtojë procesin e daljes së vendit nga Bashkimi Europian. May erdhi në qendër si kandidaturë pas tërheqjes së papritur të Andrea Leasdom që u kritikua pasi deklaroi se ishte më e kualifikuar për pozicionin e kryeministirt sepse kishte fëmijë. Leadsom mban pozicionin e ministres së Energjisë dhe u mendua të pasonte David Cameron që dorëhiqet të mërkurën.

Pas Rusisë vjen radha e Britanisë për të bombarduar në Siri

Postuar në 04 Tetor, 2015 14:41

Ndërhyrja e Rusisë në Siri ka krijuar një terren të ri gjeopolitik, duke detyruar Britaninë të rishikojë qëndrimin e saj për konfliktin në Damask. Kryeministri David Cameron bëri të ditur se do të inkurajojë sërish planin për angazhimin ushtarak të Britanisë kundër Shtetit Islamik.
Cameron deklaroi për Daily Mail se operacionet ushtarake britanike në Siri nuk përjashtohen, duke shtuar se ka arsye që fushatat ajrore të zgjerohen përtej Irakut.

Gruja më me stil në botë? "Vanity Fair": Samantha Cameron, gruaja e kryeministrit britanik

Postuar në 06 Gusht, 2015 18:36

Samantha Cameron, bashkëshortja e kryeministrit britanik, David Cameron, është shpallur nga "Vanity Fair" si femra e veshur më mirë në botë. "Sharm konservatori" e ka cilësuar revista.

Subscribe to RSS - david cameron