Danny Aiello

Ndahet nga jeta aktori Danny Aiello

Postuar në 14 Dhjetor, 2019 14:26

Danny Aiello, një veteran i skenës dhe aktor i një numri të madh filmash që mbahet mend për rolet e tij në " Do the Right Thing" të Spike Lee, "The Rose of Purple of Cairo" të Woody Allen etj., vdiq në moshën 86-vjeçare.
Aiello, i cili u nominua për çmimet “Oscar” dhe “Golden Globe” për rolin e tij mbështetës si djalë i picës në filmin e Lee në vitin 1989, vdiq të enjten gjatë natës, tha agjentja e tij, Jennifer De Chiara, për Reuters.
Ai vdiq ndërsa trajtohej për një sëmundje të papritur në një qendër mjekësore në Nju-Xhersi.

Subscribe to RSS - Danny Aiello