Dako

Dako: Ato letrat Ramé

Postuar në 06 Dhjetor, 2019 01:38

Kryeministri Edi Rama ka qenë dje në mbrëmje në Durrës. Pasi ka folur me pasion sesi duhet vënë puna para, ish-kryebashkiaku Vangjush Dako i ka kujtuar se duhet "të bëjë gati ato letrat". Nuk dihet se cilat letra dhe nëse z. Rama i ka bërë gati, por mesa duket Dako nuk ka mundësi të komunikojë ndryshe veçse kur e takon kryeministrin shesheve. Më poshtë video: 

Dako ka të drejtë për ndërhyrjet në media

Postuar në 06 Qershor, 2019 23:18

Mediat online po qarkullojnë së fundmi një përplasje në studion e “Opinion” mes moderatorit Blendi Fevfziu dhe ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Deklaratës së këtij të fundit se moderator në fjalë i nënshtrohet kërkesave për heqjen ose vendosjen e një lajmi, Fevziu i është përgjigjur se “askush nuk ka bythë ta bëjë një gjë të tillë”.

Nuk ka ditur gjë apo ka gënjyer?!

Postuar në 05 Qershor, 2019 23:28

Edi Rama sot u fsheh, nuk bëri asnjë koment mbi përgjimet që publikoi gazeta gjermane "Bild" për implikimin e zyrtarëve lokalë të Bashkisë së Durrësit në deformimin e votës në zgjedhjet e 2017.

Ndoshta i tronditur nga materialet që kanë ekspozuar lidhjet kriminale të bahkëpunëtorëve të tij të afërt, zoti Rama këtë radhë nuk nxori zonjën Gjylameti për të akuzuar Bild-in si gazetë e paguar nga Partia Demokratike. Tirazhi i gazetës është më i madhi në Europë dhe zoti Rama është i ndërgjegjshëm për diskretitimin e qeverisjes së tij në sytë e ndërkombëtarëve.

Është detyrim qytetar të zbardhësh çdo lloj pisllëku mbi zgjedhjet në këtë vend

Postuar në 05 Qershor, 2019 19:13

Në Shqipëri funksionon me ligj një organ kushtetues që quhet Prokurori e Përgjithshme.  Në planin historik ky organ mund të ndahet në dy periudha: periudha para viteve ’90 kur kishte detyra me tagër penal dhe politik dhe periudha e tanishme ku organi i akuzës ka qenë thjesht një instrument i politikës, ndonëse jo formalisht.

Kryeministri: Dako dhe Sejdini u tërhoqën vetë. U ndërgjegjësuan se ishin konsumuar

Postuar në 14 Maj, 2019 13:50

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në konferencën për shtyp me gazetarët se Qazim Sjedini dhe Vangjush Dako janë tërhequr vetë nga rikandidimi.

Jeni të lirë ta besoni ose mos ta besoni, por Qazim Sejdini dhe Vangjush Dako janë tërhequr vetë prej kohësh. Tre mandate në Elbasan dhe Durrës, dy qytete të rëndësishme, janë shumë, shumë. Ka një konsum të jashtëzakonshëm

ka thënë kryeministri.

Përgjimi nuk është provë? Në emër të një përgjimi fitoi katër viktima më 21 janar 2011

Postuar në 13 Maj, 2019 20:19

Dëgjoni se çfarë thotë kryeministri Edi Rama në konferencën e djeshme lidhur me përgjimet për dosjet 339 dhe 184 që implikojnë vjedhjen e zgjedhjeve në Durrës dhe në Dibër. Dëgjoni dhe shikoni sesi ky njeri bën penalistin përpara shqiptarëve duke shpjeguar se përgjimi nuk është provë:

Falenderimi i një bashkëpunëtori!

Postuar në 29 Mars, 2019 21:57

Vangjush Dako po bëhet gati të dalë nga skena. Të mos jetë më në vitrinën e Rilindjes, por të kalojë në prapavijë, atje ku përfunduan pa zhurmë “mëkatarët” e elitës socialiste që po t’i referohemi një thënie të ish-ambasadores amerikane në Kosovë, e kanë dhi punën”.

“Rroftë Dako, rroftë PS, aty i qaj hallet”

Postuar në 13 Nëntor, 2018 12:31

Teksa zhurma për lidhjen ose jo të Vangjush Dakos me grupet kriminale kishte ardhur duke u zbehur, zhvillmet në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda përforcojnë akoma më shumë dyshimet mbi kryebashkiakun e Durrësit.

Berisha mbyll çështjen "Dako". Përflet në Facebook parukeritë e Durrësit...

Postuar në 30 Tetor, 2018 02:57

Për hetimet dhe përgjimet ndaj Vangjush Dakos u bë gjithë ajo zhurmë. U duk sikur për pak kryebashkiaku i Durrësit e pësoi. Mesa duket diçka ka kthyer dhe kjo kuptohet nga sjellja e ish-kryeministrit Sali Berisha, që përmes një postimi në Facebook e ridikulizon kaq shumë çështjen në fjalë, sa duket se është i interesuar ta mbyllë atë si debat publik. Thuhet në mesazhin e përcjellë nga z. Berisha:

Dako i hidhet "kazanit" bashkë me përgjimet

Postuar në 26 Tetor, 2018 01:43

Vangjush Dako është personazhi i radhës që po dominon edicionet informative dhe debatet e studiove televizive për shkak të servirjes në media të disa përgjimeve. 
Kryebashkiaku socialist i Durrësit përflitet si pjesë e komunikimeve me vëllezërit Avdylaj, të arrestuar për laboratorin e heroinës në Has. 

Pages

Subscribe to RSS - Dako