cnn

Email-i, Hillary Klinton i merr të gatshme pyetjet nga CNN

Postuar në 12 Tetor, 2016 13:59

Pikëpyetje të mëdha ka ngritur një email që mbërriti në adresën e zëdhëses së fushatës së Hillary Clinton marsin e kaluar për lidhjet e kandidates demokrate me gjigandin mediatik të "CNN".
Email-i ishte dërguar nga Dona Brazil, zv/kryetare e Komisionit të Partisë Demokratike dhe bashkëpunëtore e "CNN" dhe "ABS" në adresë të Xhenifer Palmierit, zëdhënëse e fushatës së Hillari Klinton.

Email-i që mban datën 12 mars shkruan:

Një leksion nga Putin për gazetarin e CNN (Video)

Postuar në 23 Qershor, 2016 11:11

Një nga gazetarët kryesorë të CNN, nga Fareed Zakaria u zu ngushtë pas pyetjeve që i drejtoi presidentit rus, Vladimir Putin. Zakaria u ftua për diskutim në Forumin Ekonomik të Shën Petersburg mbajtur fundjavën e kaluar. Në panel ishin  presidenti i Kazakistanit Nursultan Nazarbajev, Presidenti Putin Vladimir Putin dhe kryeministrin italian Matteo Renzi. Zakaria pyeti presidentin pse e cilësoi si "të talentuar" kandidatin republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump?

Qeveria kërkon përgënjeshtrim nga CNN për Balilin (Letra)

Postuar në 13 Maj, 2016 12:02

Qeveria nuk e ka gjumin të qetë pas publikimeve në CNN Greek se oficerë të policisë kanë pohuar për homologët grekë pamundësinë për të arrestuar Klemend Balilin, të cilit i ofrohet mbrojtje politike.
Në një letër që mban firmën e Andi Likaj, dërguar CNN grek ambasada jonë ka dhënë sqarimet e nevojshme pas një shkrimi të publikuar pikërisht në këtë media, pak ditë më parë, ku theksohej se ‘Escobari” nuk prekej pasi kishte lidhje të forta me politikanë të lartë në Tiranë.

Policia heziton të arrestojë Balilin. CNN Greek: Ka lidhje të forta politike, nuk guxojnë ta prekin

Postuar në 12 Maj, 2016 00:28

Shteti shqiptar është nën akuzë se po i ofron mbrojtje politike Drejtorit të Transportit Rrugor të Sarandës, Klemend Balili, i akuzuar dhe shpallur në kërkim nga policia greke si një prej organizatorëve të trafikut ndërkombëtar të drogës. Të paktën kështu thotë rrjeti prestigjoz CNN në seksionin grek, në lajmin me titull: “Mbrojtje politike për baronin e kartelit të Ballkanit”, ku i referohet një takimi dypalësh mes policisë greke dhe asaj shqiptare.

Kryeministri i Shqipërisë mesazh nga CNN për zgjedhjet në SHBA!!!

Postuar në 14 Prill, 2016 02:33

I ftuar në studion e Richard Quest, Edi Rama, ka deklaruar se Trump e dëmton Amerikën me retorikën e tij kundër myslimanëve. Diçka kjo e tepërt edhe për standardin e "Mbledhjes së 81 partive në Moskë". Shqipëria është vend i vogël dhe fjala e saj ka një vlerë modeste, madje edhe për çështjet ballkanike. Duhet të njohim edhe faktin se askush nga Shqipëria nuk ka këllqe të shpallet kampion i tolerancës, as i myslimanëve të moderuar, si vlerë marketingu, pasi në çdo rast peshojmë pak.

Shihni këto pamje. Po këmbëngulet në rrjet: Ata gurë janë alienë. CNN: Në internet njerëzit kanë ikur nga mendja

Postuar në 28 Gusht, 2015 19:57

Fotografitë e përcjella nga sonda “Curiosity” në Mars kanë nxitur fantazinë dhe imagjinatën në internet. Mjafton një gur me një ngjyrë disi ndryshe, një siluetë çfarëdo, ajo fokusohet, zmadhohet dhe ja, prova e alienëve. “NASA po na fsheh diçka”. Kështu shprehem ufologët. CNN ka menduar të sjellë një set me këto fotografi që po diskkutohen shumë në internet duke shënuar: “Mos vallë (njerëzit) intereneti ka ikur nga mendja”. Pyetje që merr rëndësi pasi shumimi i teorive konspiracioniste shpesh vë në diskutim edhe besimin ndaj versioneve zyrtare e shkencore për zbulime të ndryshme.

Pages

Subscribe to RSS - cnn