briatore

Briatore: Me Covid-19 u sulmuan politikisht të pasurit dhe diskot e të djathtës

Postuar në 17 Shtator, 2020 10:47

 

Biznesmeni i njohur Italian Flavio Briatore ia doli të mposhtë koronavirusin. Tashmë kanë kaluar tri javë dhe ai tregon eksperiencën e tij me Covid-19 për Corriere.it. 70-vjeçari Briatore gjithashtu është shprehur se qeveria italiane duhet të mbështesë biznesin dhe jo ta godasë atë. Ai tregon sesi i sulmuan politikisht lokalin "Billionaire", që ia mbyllën pasi u raportua se pati një shpërthim të madh virusi.

Flavio Briatore, si tri javë pasi keni kaluar Covid-19 dhe pas dy tamponëve negativë?

Debat për turizmin në Itali, Briatore: “Nëse doni të pasur duhen hotele dhe shërbime luksi. Jo t’u tregosh detin dhe maseritë”. Reagimet: “Jo” në bllok

Postuar në 21 Shtator, 2016 21:29

Salento, bregu përballë Shqipërisë nga Brindizi deri në Taranto ka njohur vitet e fundit një rritje të turizmit. Jo vetëm në numrin e turistëve, por edhe në shërbime. Investimet në infrastrukturë dhe në mjedise janë shtuar ndjeshëm dhe kjo bie në sy menjëhërë, po ta krahasosh me 10 vite më parë. Në thelb turizmi salentin bazohet në pak gjëra që ngrenë peshë: deti i pastër, ushqimi shumë i mirë, tradita e maserive dhe peizazhi i dominuar nga ullinjtë. Po kështu Salento është një zonë me pasuri arkeologjike shumë të mëdha.

Subscribe to RSS - briatore