borchard

Çfarë mendimi ka Evropa? Cili vendim i Gjykatës së Durrësit vlen?

Postuar në 20 Korrik, 2019 00:07

Le të mendojmë për një çast sot sikur jemi nga Durrësi dhe jemi ulur në një kafe në pasdite. Muhabeti bie te Valbona Sako, kryebashkiakja e re. Ajo ka marrë mandatin sot nga Gjykata. 

Ia dha Rama mor burrë. Dërgoi letrën për mandatin dhe kta me vrap e miratun. 
Ja një fjali që mund ta dëgjosh fare kollaj. 

Ka ndërhyrë Gjushi te gjykatësja. Se do mbyllte punën që nisi Rama se s’duan që të hapet kjo loja e gjykatave. 
Ja një tjetër.   

Ekskluzive/"Dy botë", film dokumentar në Gjermani për protestën e 11 majit

Postuar në 13 Maj, 2019 22:00

 

Bëjnë leksione në mbrojtje të Borchard, por harrojnë protestën para shtëpisë së Kastriot Islamit

Postuar në 12 Maj, 2019 13:00

Sot ministri në Detyrë Gent Cakaj ka dalë me një status në Facebook në mbrojtje të ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard:

Mjaft është mjaft!

Europa nuk sheh aktorë të huaj në protestat shqiptare

Postuar në 12 Mars, 2019 12:46

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard ka dhënë sot një intervistë të shkurtër përmes së cilës bën disa komente për zhvillimet në Shqipëri. Sipas tij e drejta e protestës është e garantuar duke bërë thirrje që nëse ndodhin ato të jenë paqësore. Zoti Borchard nuk ka përmendur ndikime të huaja në protestat shqiptare ndërkohë që ka lënë të kuptohet se vendimi politik i opozitës për të djegur mandatet sjell më shumë implikime.

Z. Ambasador, opozita do të protestojë sërish më 16 mars. Cili është mesazhi juaj?

Të tre dakord për kanabisin. Argumenti: Me çfarë do jetojnë njerëzit

Postuar në 16 Dhjetor, 2017 12:53

Ish-ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Bernd Borchard, aktualisht ambassador I OSBE-së në Tiranë, ka folur për situatën në vendin tonë në një intervistë me Lutfi Dervishin në emisionin “Përballë” në Telvizioin Publik Shqiptar. Si njohës i mirë i jetës politike shqiptare ai ka bërë komentet e veta duke zbuluar edhe se cilat janë bisedat që politikanët shqiptarë bëjnë kur vjen puna për çështje si droga.

Subscribe to RSS - borchard