blushi

Drejt një partie të re

Postuar në 01 Qershor, 2016 23:25

Kontestimi  dhe opozitarizmi që Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi i kanë bërë qeverisjes së Edi Ramës, duket se do të finalizohet me krijimin e një partie të re politike. Projekti është në fazën e konsultimit me qytetarët siç tha për Ora News, deputetja e Shkodrës Mimoza Hafizi.

Rilindje shqisash te Kujdestari i PS-së: “Nuk ka kërcënim ndaj Blushit, por komunikim me Elvis Roshin”

Postuar në 20 Maj, 2016 15:48

Një ditë më parë deputeti Ben Blushi, lexoi nga salla e Parlamentit, një mesazh kërcënues që Elvis Roshi, kryebashkiak i Kavajës, i dërgonte në celular.

Këtu:

Rama, një memec përballë Blushit

Postuar në 19 Maj, 2016 18:23

Ndoshta askush nuk e ka parë këto tre vite të jetës parlamentare, Edi Ra

Çfarë di shoku i Elvis Roshit për kërcënimin ndaj Blushit?

Postuar në 19 Maj, 2016 13:39

Në fjalën e tij në seancën e sotme, deputeti Ben Blushi tha se kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi i kishte dërguar mesazhe fyese dhe kërcënuese, duke i adresuar disa pyetje kryeministrit Rama, një nga përkrahësit më të fortë të Roshit. “Përtej asaj që kryetari i bashkisë së Kavajës nuk mban mend si është dënuar, pasi fola në kuvend herën e shkuar më ka ardhur një mesazh dhe do e lexoj.

Shqipëria ka rënë në duart e një të paafti

Postuar në 12 Maj, 2016 21:20

Drejtohemi nga dy të paaftë, një i djeshëm, një i sotëm. Konkurrojnë kush ka marrë më shumë borxh publik. Këta konkurrojnë kush e ka rrënuar më shumë ekonominë e Shqipërisë, kush ka shkaktuar më shumë padrejtësi. Ka ardhur koha ta themi se është konkurrencë në paaftësi. Tha sot se vijnë kinezët, e shumë mirë bëjnë që vijnë. Por pse ikin gjermanët, kanadezët. Ekonomia jonë po bie dhe ka më pak konsum. Kinezët kanë më shumë mundësi sot, dhe kanë mundësi të durojnë. Foli për pronat, por kjo çështje nuk është reformë, por deformim i asaj që mund të ishte reformë.

Po quhen Rilindës ata që dëmtojnë interesat kombëtare

Postuar në 07 Maj, 2016 15:54

Deputeti Ben Blushi ka qenë sot në Lezhë ku ka promovuar librin e tij “Kandidati”. Nisur nga diskutimet që ka provokuar libri dhe asocimet me persona të caktuar, Blushi ka bërë disa sqarime që hedhin dritë, por edhe që vijnë si komente për situatën politike. “Dua të them se ky libër është për Shqipërinë e ditëve tona.  Në 50 vjet u mësuam që mjafton të ishe komunist apo të ishe me regjimin ishe shumë i mirë pavarësisht çfarë kishe bërë, çfarë bëje, sa mediokër mund të ishe, pavarësisht çfarë vlerash morale mund të kishe, vlerësoheshe. U kthyem mbrapsht.

Një klasë politike që ka sovranitet vetëm për të vjedhur*

Postuar në 05 Maj, 2016 23:55

Është totalisht e pazakonshme, për thirrjen nga ana e ambasadorëve të BE dhe SHBA…Që nga viti 1914 kur Fuqitë e Mëdha sollën një administrator se s’kishim mundësi të vetëorganizoheshim, ska pasur ditë më të turpshme për ne.

Mos u dorëzoni!

Postuar në 20 Prill, 2016 20:18

Elozhet dhe vlerësimet për Edi Ramën nuk do të thotë se ndërkombëtarët kanë jashtë vëmendjes zhvillimet në Partinë Socialiste dhe grupin që ka akuzuar kryetarin e partisë për shkelje të statutit. Deputetja e Partisë Socialiste, Mimoza Hafizi kapatur një takim me dy eurodeputetët e majtë, Knut Fleckenstein dhe Hannes Zwoboda të ndodhur në Tiranë për një konferencë mbi demokracinë e brendshme të partiv. Pas takimit Hafizi tha se në takim u diskutua për të majtën shqiptare dhe se mori inkurajimin për të bazhduar betejën e nisur.

Letër e një socialisti nga Berati

Postuar në 18 Prill, 2016 17:54

"Zoti Blendi Klosi! Lidhur me komentin për takimin e Z. Blushi dhe Znj. Hafizi në Berat. Po të shkruaj që të dish të vërtetën, pastaj komentet dhe interpretimet bëj si të shkojnë përshtat politikisht. Z. Klosi, ju komentoni. “Ndonjë media flet për 150 vetë të pranishëm në takim me deputetet dhe ju e përgënjeshtroni duke aluduar se kanë qënë më pak”  Në atë takim shumica dërrmuse ishin socialistë, simpatizantë dhe votues të PS  dhe mbi 15 veta themelues të PS që ju i kini abandonuar dhe mënjanuar. Këta janë më shumë socialistë se sa ju që vetëm keni përfituar nga vota e jonë.

Pages

Subscribe to RSS - blushi