biseda

Legjenda e burgosjes së Berishës...një bisedë prangash nga viti 1998

Postuar në 06 Mars, 2019 00:41

Kur nxehen gjakrat, në skenë dalin ata që dinë të heqin vallen e sherrit. Një nga këta profesionistë të zullumeve është Spartak Braho, Baba Taku me çantën e zezë siç thonë.

Gruevski-ambasadorit të SHBA: Puna jote, vetëm të raportosh

Postuar në 17 Dhjetor, 2016 21:48

Nikolla Gruevski, i cili doli fitues i zgjedhjeve në Maqedoni ka shprehur hapur pakënaqësi ndaj ambasadorit amerikan, Xhes Bejli dhe atij të bE-së Samuel Zhbogar. Zyra për shtyp e kreut të VMRO-DPMNE ka zbardhur bisedat me tone të larta mes Nikolla Gruevskit dhe ambasadorëve, në të cilat ish kryeministri maqedonas kërkon që faktori ndërkombëtar të qëndrojë anash dhe të mos përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë, sidomos në marrëdhëniet ndërpartiake. Më poshtë biseda e zbardhur: 

Bejli: Cilat janë planet e VMRO- DPMNE-së për koalicion?

Braho tregon se çfarë bisedoi me Morinën: Ballisti duhet respektuar

Postuar në 13 Tetor, 2015 08:21

Spartak Braho, i cili vizitoi dje në dhomat e paraburgimit Ismail Morinën, tha se rasti i tij duhet parë përmes rrethanave lehtësuese për disa arsye. Në një intervistë për “Panorama”, Braho, që është dhe Kryetar i Komisionit për Sigurinë Kombëtare, shprehet se tifozi kuqezi që ngriti dronin në stadiumin e Beogradit nuk përbën rrezik publik, edhe pse është ndaluar për armëmbajtje pa leje.

Zbardhet biseda Tsipras – Janullatos

Postuar në 02 Shtator, 2015 17:38

Zëdhënësi i Kishës Ortodokse, Thoma Dhima, ka postuar një video të takimit mes Kryepeshkopit Janullatos dhe kryeministrit grek, Alexis Tsipras. Teksti i bisedës është zbardhur dhe nga ajo që shihet, aty nuk është folur për kishën e Dhërmiut. Më poshtë biseda:

Cipras: Dua t’u falenderoj për punën që keni bërë për ngritjen e kishave dhe objekteve fetare, por dhe për zhvillimin e arsimit, shëndetësisë dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore. Është një moment i vështirë për popullin grek.

Subscribe to RSS - biseda