avokati i popullit

Largimi i romëve nga Liqeni, reagon “Amnesty International”

Postuar në 14 Tetor, 2015 11:41

“Amnesty International” ka nisur një letër në adresë të Avokatit të Popullit, Igli Tototzani, ku shpreh shqetësimin dhe dënon dhunën e ushtruar ndaj komunitetit rom.  Fjala është për lëvizjen e një komuniteti nga zona e Liqenit Artificial, pas një incidenti që ndodhi me një shtetas gjerman.

Hetim QSUT-së për mungesë barnash. Kësaj radhe mungon trinitrina

Postuar në 29 Shtator, 2015 18:50

Një denoncim në News24 dhe Avokati i Popullit ka hapur hetimet. Bëhet fjalë për mungesën e trinitrinës, që shërben për kurimin e të sëmurëve me zemër, që mungon edhe në QSUT. Tashmë është normale, janë praktikat tenderuese ato që e lënë spitalin si han duke detyruar njerëzit pastaj të blejnë vetë ilaçet.

Pages

Subscribe to RSS - avokati i popullit