avion

Detaje nga takimi i euroskeptikut Nigel Farage me pornostaren në avion

Postuar në 03 Prill, 2017 13:26

Dalin detaje kompromentuese rreth historisë së euroskeptikut Nigel Farage me pornostaren Valerie Fox. Ata u takuan në 22 Mars gjatë një fluturimi me avion nga Shtetet e Bashkuara në Londër. Duke folur për këtë takim, ish-udhëheqësi euroskeptik i Partisë së Pavarësisë për Mbretërinë e Bashkuar tha për revistën “People” se “Ajo ishte shumë e bukur dhe unë thjesht e shoqërova për në shtëpi. Kjo është e gjitha. Nuk ndodhi asgjë. "

Avion i vogël italian ulet në bregdetin e Ishmit, dyshime për transport droge dhe një rast të ngjashëm me Divjakën

Postuar në 15 Shtator, 2016 12:59

Konfuzion ka krijuar lajmi se një avion i vogël turistik ka rënë në bregdetin e Ishmit, duke kujtuar një rast të ngjashëm me atë të Divjakës. I pari që e bëri publik lajmin ka qenë deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, që deklaroi në seancën plenare se një avion me drogë ishte rrëzuar në bregdetin e Durrësit.

Rikthehen tensionet Turqi-Rusi

Postuar në 30 Janar, 2016 18:39

Tensionet mes Turqisë dhe Rusisë rikthehen. Për Ankaranë një avion ushtarak rus ka shkelur hapsirën ajrore dhe thërriti menjeherë ambasadorin rus, Andrei Karlov.Sipas Ministrisë së Jashtme turke “avioni Su-34 i forcave ajrore të Federatës ruse shkeli hapsirën ajrore të Turqisë në orën 11:46 minuta të së premtes, pavarësisht paralajmërimeve që iu dhanë”.

Tragjedia, avioni rus me 224 persona në bord rrëzohet në Sinai, gjenden 100 trupa

Postuar në 31 Tetor, 2015 10:58

Një avion rus me 224 persona në bord, i cili rezultonte i humbur mbi hapësirën ajrore të Egjiptit, u rrëzua në Sinai, konfirmoi sot Ministria egjiptiane e Aviacionit Civil. “Avioni po shkonte drejt Shën Petërburgut”, njoftoi agjencia ruse e lajmeve, Itar-Tass, që shtoi se të gjitha pasagjerët ishin pushues rusë. Ministria egjiptiane e Aviacionit Civil  tha se: “Copa nga avioni janë gjatur pranë aeroportit al-Arish, në gadishullin e Sinait”.

Bullgaria nuk lejon kalimin e avionëve rusë në hapësirën e saj

Postuar në 16 Tetor, 2015 16:53

Bullgaria refuzoi sot një avion rus me destinacion Sirinë që të kalojë në hapësirën e saj ajrore, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme. Rusia është angazhuar, që prej fundit të shtatorit, ushtarakisht në siri duke mbështetur regjimin e presidentit Bashar al Assad. “Bullgaria ka refuzuar këtë fluturim pasi afati kohor ligjor për njoftim është pesë ditë dhe nuk është respektua nga pala ruse”, citon agjensia e lajmeve AFP, deklaratën e zëdhënëses së Ministrisë së Punëve të Jashtme, Betina Joteva. Sipas palës ruse avioni transportonte ndihma humanitare.

“Luftëtari” i ri i Rusisë, gati të futet në forcë vitin e ardhshëm (foto)

Postuar në 25 Shtator, 2015 11:09

Gjenerata e pestë e T-50, një avion luftarak i prodhimit rus, do të testohen në një stërvitje ushtarake sa më të shpejt që të mund të hyjë në shërbim në vitin e ardhshëm. Kështu është shprehur dhe komandanti i forcave ajrore ruse gjeneral-kolonel Viktor Bondarev. Avioni ka për qëllim të jetë pasardhësi i MIG-29 dhe Su-27. "I pari T-50-s duhet të hyjnë në shërbim në vitin 2016", tha Bondarev, duke shtuar se avioni do të "testohet menjëherë në të gjitha kapacitetet e saj në të gjitha ushtrimet".

Manovër e rrezikshme: Kina provokon SHBA, përgjon në gjueti avionin spiun të Uashingtonit

Postuar në 23 Shtator, 2015 10:18

Provokim i radhës nga ana e Kinës dhe një incident i afërt: një gjueti nga ana e Pekinit ka 'përgjuar' një aeroplan spiun amerikan i cili i ka kaluar dhjetëra metra para ‘hundës. Episodi shqetësues i tensionit të përsëritur mes SHBA dhe Kinës, jo rastësisht u zbulua në ditën e ardhjes së presidentit Xi Jinping në Amerikë, pak ditë nga samiti i shumëpritur në Shtëpinë e Bardhë me Barack Obama. Ngjarja ndodhi 8 ditë më parë rreth 144 km nga brigjet e ishullit Shandong në Detin e Verdhë, në të gjithë hapësirën ndërkombëtare. Pentagoni: manovër e rrezikshme. Ka shumë precedentë.

Ky mund të jetë avioni spiun i Forcave Ajrore Amerikane

Postuar në 16 Shtator, 2015 11:34

Forcat Ajrore të SHBA pasi kanë hequr nga përdorimi avionin e famshëm spiun U-2, po përgatiten ndërkohë të nxjerrin pasardhësin e tij. Sipas “The Verge”, studiuesi Lockheed Martin ka zbuluar se si mund të jetë pasardhës i U-2. Është quajtur TR-X dhe mund të jetë gati në fillim të 2025. Imazhi që ju shihni u mundësua nga Lockheed në një konferencë të shoqatës së Air Force këtë javë.

Gjeagjëzë: Pse tani trafiku i drogës bëhet me avionë të vegjël? Sepse janë low cost!

Postuar në 07 Shtator, 2015 10:58
Subscribe to RSS - avion