atsh

Gërmadhat e financuara me para publike

Postuar në 29 Dhjetor, 2019 14:11

Debati i fundit – ose më saktë operacioni i pështymës industriale – që prodhoi Festivali i Këngës, na sjell në vëmendje rolin e pamundur që institucionet publike mund të luajnë si të tilla.

Nëse e lëmë për një çast çdo informacion mënjanë, pra të tregohemi të çinteresuar për cilësinë e këngëve etj., me vesh dhe sy dëgjon dhe shikon se Festivali është në fakt çështje interesi e pak njerëzve.

ATSh-ja e bën Shqipërinë bahçe me lule. Loja banale me raportet e INSTAT

Postuar në 19 Nëntor, 2019 14:12

Dje Instituti i Statistikave publikoi raportin e vet për infalcionin, PBB-në, forcat e punës dhe bilancin tregëtar për muajin tetor. Raportet janë kompleksë dhe ka disa mënyra për t’i lexuar, por prirja është diçka që është e qartë dhe nuk mund të manipulohet me perceptime të njëanshme. Për ta kuptuar sesi përpjekja për të shitur rritje ekonomike sforcohet në tituj optimist le t’i hedhim një sy Agjencisë Telegrafike Shqiptare e cila drejtohet nga ish-zëdhënësja e Edi Ramës.

Stadiumi i ri, një Aferë që po shitet si triumf i zhvillimit dhe modelit estetik

Postuar në 02 Shtator, 2019 13:14

Agjencia Telegrafike Shqiptare përcjell sot një qëndrim të ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali për stadiumin e ri të Tiranës.

Skuadra kuqezi e ka hak një stadium të këtyre përmasave. Këtë nuk e them për patriotizëm virtual, por me ndienjën e fortë të përkatësisë si qytetare e këtij vendi, që deri dje përhumbte nga shëmtia e një ngrehine që mbrohej me pseudo-patriotizëm nga ata që vetëm me punën e të bukurën s’kanë lidhje

Edhe Ura Vajgurore shpallet destinacion turistik!

Postuar në 05 Gusht, 2019 15:27

Agjencia Telegrafike Shqiptare jep një lajm që të bën optimist se pushteti në këtë vend ecën me parimin e punës edhe në periferi. Bashkia e Urës Vajgurore ka nisur punimet për realizimin e fazës së dytë të rikualifikimit të sheshit në qendër të qytetit, njoftoi kryetarja e kësaj bashkie, Juliana Memaj, e cila shtoi se sheshi i rikonceptuar është parashikuar të lidhet me pedonalen.

Agjencia Telegrafike Shqiptare ekspozon Francën armike të zgjerimit

Postuar në 03 Korrik, 2019 15:40

Agjencia Telegrafike Shqiptare që drejtohet nga ish-zëdhënësja e Edi Ramës, ka publikuar dje një shkrim të marrë dhë përkthyer nga intellineës.com me titullin e shqipëruar: Reforma sfiduese e Shqipërisë në drejtësi dhe makinacionet franceze. Shkrimi ka për autor Ben Aris, kryeredaktor i faqes në fjalë dhe aty i mëshohet idesë së Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria i kanë plotësuar të gjitha kushtet e vendosura nga Europa, por negociatat për këto vend u bllokuan nga Franca dhe pas saj Gjermania.

Ti kishe veshur ato atletet!

Postuar në 29 Prill, 2019 18:28

Agjencia Telegrafike Shqiptare ka përcjellë sot disa “lajme” nga takimi i Berlinit. Në përpjekjen sfilitëse  të bëjë lajm aty ku në fakt nuk ka ndonëse takimi duhet pasqyruar, Agjencia ka vënë në punë të gjitha aftësitë e “kimisë së informacionit” për të nxjerrë diçka nga takimi Merkel-Rama. Që ka qenë protokollar.

ATSh përgënjeshtron Kryeministrin për papunësinë dhe injoron shkallën e emigrimit të të rinjve

Postuar në 15 Prill, 2019 13:43

Fjalëkryqi i ish-zv.kryeministres: Përgjegjësi ka edhe shumica...Takova Zoran Zaev

Postuar në 15 Mars, 2019 11:22

Agjencia Telegrafike Shqiptare ka publikuar sot fragmente të një interviste televizive siç e quan ajo, të deputetes socialiste Senida Mesi, ish-zv. Kryeministre. 

Nga mënyra e editimit të paragrafëve të jepet përshtypja se zonja Mesi nuk ka qenë mirë në momentin e intervistës, ose se ajo nuk i kushtohet as minimalisht kërkesës për një të folur koheziv. Citon ndër të tjera ATSH: 

ATSh popullohet nga Rama

Postuar në 06 Mars, 2019 10:03

Agjencia Telegrafike Shqiptare ka populluar sot faqen e vet online vetëm me copëza të intervistës së kryeministrit Edi Rama në emisionin “Porta a Porta”. Kuti të vogla me të njëjtën fotografi ku shfaqet fjala “Rama” që si në një ekran me shumë kanale shfaq të njëjtën gjë. Aksionet e kreut të opozitës Basha në këtë informim janë zero, ndonëse z. Basha dha një intervistë të vetën. 

I Gjati qenka Më i Gjati megjithë mend

Postuar në 11 Gusht, 2015 15:10

Harrojeni shakanë e "Postbllok". Edhe si e tillë, ajo paska thënë të vërtetën, pasi sipas Agjencisë Telegrafike Shqiptare, që Edi Rama është lideri më i gjatë në botë, e konfirmoka edhe revista prestigjioze "Play Boy".

PS: Çfarë krenarie! Po TVSH të ketë bërë një kronikë për këtë gjë?

http://www.ata.gov.al/edi-rama-kryeministri-me-i-gjate-ne-bote-sipas-pla...

Subscribe to RSS - atsh